CHP, Irak Türkmenleri İçin Görüştü!

CHP Genel Başkan Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı başkanlığındaki CHP heyeti, Kerkük'te Irak Türkmen Cephesi Başkanı Hasan Turan ile görüşme gerçekleştirdi.

CHP, Irak Türkmenleri İçin Görüştü!

Irak Türkmenlerinin yaşadığı sorunların konuşulduğu görüşmede; CHP'nin, haklarını korumak için Irak Türkmenlerine her türlü desteği sunacağı belirtildi.


CHP İstanbul Milletvekili Oğuz Kaan Salıcı başkanlığındaki heyet, Kuzey Irak ziyaretinin ikinci gününde Erbil'in Kerkük'e geçti. Heyet Başkanı Salıcı'ya, CHP Genel Başkan Başdanışmanı ve İstanbul Milletvekili Ünal Çeviköz, Parti Meclisi Üyesi Nevaf Bilek, Prof. Dr. Mehmet Hasan Eken ile Enver Ömür Polat eşlik etti.


Heyet, Kerkük'te Irak Türkmen Cephesi Başkanı Hasan Turan'la buluştu. CHP'nin yaptığı açıklamada göre; görüşmede Irak Türkmenlerinin yaşadığı sorunlar konuşuldu. CHP'nin, haklarını korumak için Irak Türkmenlerine her türlü desteği sunacağı belirtildi.


Heyet, bugün Erbil'de Bölgesel Yönetim Başkanı Neçirvan Barzani ile görüşmüştü. Görüşmede, "Bu ziyaretin yeni bir başlangıç olduğunun" altı çizilmiş ve CHP'nin iktidara geldiğinde kurmayı planladığı Ortadoğu Barış ve İşbirliği Teşkilatı (OBİT) hakkında bilgi verilmişti.

Kaynak: T24

Güncelleme Tarihi: 07 Eylül 2021, 11:06

Süleyhan Avşar


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER