CHP'li Sevinç Müteahhitlerden Rüşvet İstemiş

Belediye Çalışanı 4 kadına yönelik cinsel taciz suçlamalarıyla hakkında 34 yıla kadar hapis istenen Kırklareli'nin Kıyıköy Belediye Başkanı Ender Sevinç'in rüşvet çarkı ifşa oldu. 'Bağış' görünümü altında alınan rüşvetlerle ilgili soruşturma kapsamında Sevinç'in 'kasası' da gözaltına alındı.

CHP'li Sevinç Müteahhitlerden Rüşvet İstemiş

Rüşvet ve usulsüzlük suçlarından gözaltına alınan CHP'li Kıyıköy Belde Belediye Başkanı Ender Sevinç'in, 1. derece sit alanındaki onarım ve kaçak yapılar için müteahhitlerden bağış adı altında rüşvet istediği ortaya çıktı.

CHP'li Kıyıköy Belde Belediye Başkanı Ender Sevinç'in müteahhitlere 'bağış' adı altında ödeme yapmaları için adres gösterdiği işadamı T.Ö. de gözaltına alındı. Başkan Sevinç hakkında Vize Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından başlatılan soruşturma sonunca "Sarkıntılık yapmak suretiyle cinsel saldırı" ve "Cinsel taciz" suçlarından 9 yıldan 34 yıla kadar hapis cezası istemiyle iddianame düzenlenerek dava açılmıştı. 

Kırklareli Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından Kırklareli'nin Vize ilçesine bağlı Kıyıköy beldesinin CHP'li Belediye Başkanı Ender Sevinç'in de aralarında bulunduğu 13 şüpheliye yönelik "usulsüzlük" ve "rüşvet" suçlamasıyla gerçekleştirilen operasyonun ayrıntıları ortaya çıktı.

İddialara göre, Kıyıköy beldesinde 1. derece sit alanlarına yapılan onarımlar, Pabuçdere ve Kazandere bölgesindeki kaçak yapılar, inşaat sahipleri ve çeşitli şahıslara verildi.

Başkan Sevinç, bu onarım ve inşaatlara izin için ise 'Beldemize bir durak yaptırdık. Durağı yapan T.Ö. isimli şahıs. Belediyenin de bu şahsa borcu var' diyerek bağış adı altında rüşvet istedi. Söz konusu durakları yapan gerçek kişilere ise ödeme yapılmadığı, bu nedenle belediyenin icralık olduğu öğrenildi.

Soruşturmada Sevinç'ten sonra gelen ikinci önemli şüpheli, beldede ticaret yapan işadamı T.Ö. oldu. Başkan Sevinç'in belediyenin iş makinesi kiralama gibi ihtiyaçlarını T.Ö.'ye ait şirketten temin ettiği iddia ediliyor.

Belediyede faturaların, sadece T.Ö.'ye günü gününe ödendiği, T.Ö.'nün ise belediyeye vereceği ihtiyaçları çoğu zaman eksik ve yerine getirmeme gibi bir yöntem izlediği öğrenildi. İşadamı T.Ö.'nün Başkan Sevinç'in kasası olduğu öne sürüldü.

Kaçak yapılara izin verilmesi karşılığında müteahhitlerden, Başkan Sevinç'in adres gösterdiği T.Ö. isimli işadamıyla bağlantılı kişilerin hesaplarına belirli miktarlarda bağış yapılması istendiği de iddialar arasında.

Kaynak: İnternetHaber


 

Süleyhan Avşar


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER