CHP'li Yılmaz ve AKP'li Aşgın Arasında FETÖ Tartışması

CHP Belediye Meclisi Üyesi Tuncay Yılmaz’ın Belediye Meclisi Toplantısı’nda Çorum Belediye Başkanı Halil İbrahim Aşgın’ı "FETÖ üyesi" olmakla suçlamasına Aşgın'dan yanıt geldi.

CHP'li Yılmaz ve AKP'li Aşgın Arasında FETÖ Tartışması

Aşgın, Tuncay Yılmaz’ın açıklamalarının "FETÖ'vari intikam taktiği" olduğunu dile getirerek, Yılmaz’ı "yalancılıkla ve iftiracı olmakla" suçladı.

Hayatının hiçbir döneminde FETÖ’yle alakasının olmadığını, iltisak oluşturmadığını, sempati duymadığını hiçbir FETÖ davasında şüpheli sıfatıyla ifadesine başvurulmadığını belirten Aşgın, “17-25 Aralık 2013 yargı darbesi girişimi sürecinde Türkiye’de ilk kurulan oluşumlardan Milli İrade Platformunun başkanlığını başarıyla yürüttüm. Bu platform, FETÖ’ye karşı en güçlü duruşu sergileyen oluşumlardan biri olmuştur. FETÖ ile aktif mücadele kapsamında birçok eylem ve etkinliğe öncülük ettim” şeklinde konuştu.

Başkan Aşgın, bu nedenle FETÖ’nün CHP Grup Başkanı Tuncay Yılmaz üzerinden 17-25 Aralık yargı darbesi girişiminde FETÖ’ye karşı etkili bir çalışma gerçekleştiren Çorum Milli İrade Platformu Başkanı olması nedeniyle intikam aldığını iddia etti.
 

Kaynak: İHA

Güncelleme Tarihi: 24 Eylül 2021, 13:12

Süleyhan Avşar


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER