Davutoğlu: Devleti 3-5 Yolsuza Peşkeş Çektiler

Eşi Sare Davutoğlu ile partisinin Giresun’daki il binasının açılışını yapmaya gelen Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, il binasının balkonundan halka seslendi.

Davutoğlu: Devleti 3-5 Yolsuza Peşkeş Çektiler

İktidarı sert sözler ile eleştiren Ahmet Davutoğlu, “Devletin itibarını yerle bir ettiler. Devleti 3-5 çeteye, 3-5 yolsuza peşkeş çektiler. Giresunlular, şimdi bizi anlıyor musunuz? Biz, 2016’da Sayın Cumhurbaşkanına, o günkü yönetime ‘Siyasi ahlak yasası çıkaralım’ dedik. ‘Olmaz’ dedi Cumhurbaşkanı, ‘İlçe başkanı bulamazsınız’ dedi. Sanki ilçe başkanı olan, il başkanı olan kâr elde etmek için, rant elde etmek için başkan oluyor” ifadesini kullandı.

“ŞER NEDİR?”

Davutoğlu, mülakatı kaldırıp liyakati getireceklerini dile getirerek konuşmasına şu şekilde devam etti:

* Şer nedir? Yolsuzluktur. Şer nedir? Yolsuzluktur, mülakat üzerinden akraba kayırmacılığıdır. Damatların, yeğenlerin hakim olduğu bir düzen kurmaktır.

* Şer nedir? Yüksek faizdir. Şer nedir? Yüksek enflasyondur. İşte bu şerleri biz kovacağız.

* Hayır nedir? Hayır, adalettir. Hayır, düşük enflasyon, ucuz hayattır. Hayır, yüksek maaştır. Hayır, düşük faizdir. Allah o hayırları bize nasip eylesin.

Davutoğlu, parti il başkanlığının açılışını gerçekleştirdikten  sonra eşiyle birlikte esnaf ziyareti yaptı, vatandaşlarla sohbet etti. Davutoğlu, bir berber dükkanına girerek saçını da kestirdi.

Kaynak: Sözcü

Süleyhan Avşar


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
YORUMLAR
VATAN EVLADI
VATAN EVLADI - 1 hafta Önce

YAV HEHE SENI BILEN BILIYO YORMA KENDINI

SIRADAKİ HABER