Eski Bakan Günay: Muhalefet ve İktidar Fire Verdi

17-25 Aralık soruşturmasında ismi geçen eski Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar'ın "Dosyamda ne varsa, hem tapeler hem teknik takip doğrudur hem de benim telefon konuşmalarım A’dan Z’ye kadar doğrudur"  itirafları ile başlayan tartışmalarla ilgili konuşan eski Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, "Bakanların Yüce Divan'a sevk edilip edilmemesi oylamasında iki taraf da (iktidar ve muhalefet) fire verdi" dedi. 

Eski Bakan Günay: Muhalefet ve İktidar Fire Verdi

Halk TV'de gazetecilerin sorularını yanıtlayan Günay, 17-25 Aralık yolsuzluk ve rüşvet operasyonuyla alakalı "Komisyonun eğilimi vardı. Fakat bir erteleme oldu. O erteleme tam kararın komisyonda çıkacağı gün. O dönem başbakan olan Erdoğan, komisyon başkanını aradı. Toplantıyı erteledi. O bir hafta içinde birtakım girişimler oldu. Ali Bey (Ali Babacan) 'sağı solu tehdit ettiler' derken sanıyorum bunu söylemiş olabilir. AYM'ye gönderecekti. Mecliste eğilim vardı. Komisyon başkanı arandı, toplantı ertelendi" şeklinde konuştu.


Muhalefet ve iktidarın Yüce Divan oylamasında fire verdiğini öne süren Günay, "AKP'den bir grup, muhalefetin de üç partisi de fire verdi. Muhalefet yeteri kadar etkinlik sergileyemedi. Muhalefet topyekun Meclis'teki oylamada bulunamadı bile. İncelerseniz görürsünüz" sözlerine yer verdi.

Kaynak: T24
 

Süleyhan Avşar


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
YORUMLAR
VATAN EVLADI
VATAN EVLADI - 2 hafta Önce

Sonra chp niye iktidar olamıyor ak parti artıklarını kanalına alır yandaş basınınla ciddiye alırsan ancak gulerler

SIRADAKİ HABER