İsmail Saymaz'dan Kendisine 'Byloc İsmail' Diyen Hilal Kaplan'a Cevap!

Gazeteci İsmail Saymaz, kendisine 'Bylock İsmail' diyen Sabah gazetesi yazarı Hilal Kaplan'a cevap verdi.

İsmail Saymaz'dan Kendisine 'Byloc İsmail' Diyen Hilal Kaplan'a Cevap!

"Daha iki ay önce, 'Sayın İsmail Saymaz beyefendiye selamlarım ile' diye bir kitap gönderdi bana. Hiç utanmıyor musun? Kitap yazıp el altından bana gönderiyorsunuz" şeklinde konuşan Saymaz, "Ben bunu incitmemek adına bir şey yapmıyorum. Her şeyi yazıyorsun, hakaret ediyorsun, dava açıyorsun sonra imzalı kitap gönderiyorsunuz. Bir de lakaplı yazılar yazıyorsunuz. Ben lakabın tillahını takarım, fakat RTÜK başkanı kolluyor" dedi.

Yazar Hilal Kaplan, "Kılıçdaroğlu'na dokunma" başlıklı bugünkü yazısında, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'na Çorum'da "Dokunma çocuğuma. Haydi yürü yürü" diyen kadının, "Odatv ve Halk TV işbirliği ile oturduğu mahalle ve kimlik bilgilerine kadar ifşa edildiğini" ifade etmiş; devamında da, "Provokasyon çıkarmak için sadece kapı numarasını söylemedikleri kaldı. Hızını alamayan ByLock İsmail de 'Devlet devlet olsaydı, o çocuğu onun elinden alırdı. Rezil kadın' diyebildi. Sanıyorum İsmail Saymaz'ın kendi çocuğu yok. Çünkü baba olsaydı, bu lafları bu kadar kolay etmezdi diye inanmak istiyorum" şeklinde yazmıştı.

"BUNUN YETİŞTİRDİĞİ ÇOCUK OTOBÜSTE YAŞLIYA YER VERMEZ"

Halk TV'de Ayşenur Arslan ile Medya Mahallesi'nde olanlarla alakalı, "Bu edep sınırları içerisinde midir?" şeklinde soran İsmail Saymaz şöyle konuştu:

"Burada CHP Genel Başkanı yok. Burada sayın Cumhurbaşkanı, sayın Bahçeli de Akşener de olabilir. Birisi 'Nasılsınız' diyor. Kafana çay mı attı, ne yaptı bu adam sana? Sana 'Ananı da al git' mi dedi, ne yaptı? 'İyiyim ama sizi benimsemiyorum, oy vermek istemiyorum. Diyalog da kurmak istemiyorum' deseydi saygın bir protesto olurdu. 74 yaşında bir adam ya, ben öyle bakıyorum meseleye. Bu kadının yetiştirdiği çocuk ne eğitim alacak, büyüklerine saygıyı mı hürmeti mi görür? Bunun yetiştirdiği çocuk otobüste yaşlıya yer vermez. Çünkü hasım, düşman görüyor."

"BU SUÇ MUDUR?"

Ayrıca Kaplan'ın, "Hızını alamayan Bylock İsmail rezil kadın diyebildi" sözleriyle de alakalı açıklama yapan Saymaz, "Diyelim gerçekten diyorum ki 'Devlet elinden alsın' bu suç mudur? Türk televizyonlarında ilk kez bir olaya bakıp 'Devlet bu çocuğu ondan korumalıdır' demek suç mudur? Devlet bu anneden daha iyi bakar. Suç mudur bu kardeşim?" dedi.

"GÜLÜNÇ, ACIYORUM BUNLARA"

Kaplan'a cevap veren Saymaz, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nde en önemli haberlerden birine imza attım. Bylock'un sahibi ile röportaj yaptım. ABD'ye gittim geldim. 3 ay önce tutuklandı zaten. İfadesinde de ben ne yazdıysam onu söyledi. Bu türden kritik haberlere ben imza attım. Hepsinden sonra da bu ve benzeri kişiler, bu türden ifadeler, lakaplar kullanıyorlar. Böyle yazıyorlar sonra telefon yoluyla, başka yollarla sırnaşıyorlar. Başka hamleler yaparak benimle temas kurmaya çalışıyorlar. İmzalı kitap mı gönderen dersin, mesaj mı gönderen dersin. Gülünç, acıyorum bunlara.

Daha iki ay önce, Hilal Kaplan 'Ailenin Adı Yok Ya Da Neden Feminist Değilim?' Sayın İsmail Saymaz beyefendiye selamlarım ile diye bir kitap gönderdi bana. Hiç utanmıyor musun? Kitap yazıp el altından bana gönderiyorsunuz. Ben bunu incitmemek adına bir şey yapmıyorum. Her şeyi yazıyorsun, hakaret ediyorsun, dava açıyorsun sonra imzalı kitap gönderiyorsunuz. Bir de lakaplı yazılar yazıyorsunuz. Ben lakabın tillahını takarım, fakat RTÜK başkanı kolluyor."

Kaynak: T24

Süleyhan Avşar


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
YORUMLAR
VATAN EVLADI
VATAN EVLADI - 3 hafta Önce

Ikiside ise yaramaz tip bu İsmaili hala savunan solcularda kafa yok

SIRADAKİ HABER