İstifa Eden HSK Üyesi Açıklama Yaptı

Hakimler ve Savcılar Kurulu (HSK) üyeliğinden istifa eden ve istifasına yönelik çeşitli iddialar bulunan Hamit Kocabey, daha önce avukatlığını yaptığı MHP lideri Devlet Bahçeli ile görüşmesinin ardından istifasını verdiğini dile getirdi.

İstifa Eden HSK Üyesi Açıklama Yaptı

Kocabey, "TBMM tarafından seçilmiş olduğum HSK üyeliği görevimden Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli ile yaptığımız istişare sonucu istifa etmiş bulunmaktayım" şeklinde konuştu.


MHP kontenjanından HSK üyeliğine seçilen ve önceki gün sürpriz biçimde istifa eden Kocabey’le alakalı çok sayıda iddia gündeme geldi. Kocabey’in bir dava kapsamında tutuklu bulunan bir kişinin serbest bırakılması için hakime baskı yaptığına yönelik Twitter'da paylaşımları yapıldı. Ancak bu iddiayla ilgili herhangi bir bilgi kamuoyuna yansımadı. Kocabey, önceki gün yaptığı açıklamada, "TBMM tarafından seçilmiş olduğum HSK üyeliği görevimden Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli ile yaptığımız istişare sonucu istifa etmiş bulunmaktayım" sözlerine yer verdi. Kocabey, şu ifadeleri kullandı:


"Dünden bu yana binlerce güzel söz ve temenni duyduk, herkese şükranlarımı sunuyorum. Görev yaptığımız 4,5 yılda binlerce insanın hayatına dokunduk, devletin ve milletin hukukunu gözeterek mücadele verdik. Hayatımız boyunca bulunduğumuz noktada hiçbir  yanlışa göz yummadık. Gelinen aşamada verdiğimiz kararın hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum.”
 

Kaynak: T24

Süleyhan Avşar


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER