Karamollaoğlu: Milletimiz ve Memurlarımız Geçmişi Çok Net Hatırlıyor

Hükümetin yaptığı zamlara yönelik konuşan Saadet Partisi lideri Karamollaoğlu, "Her zaman olduğu gibi 'Memuru enflasyona ezdirmeyeceğiz' diye süreci başlatan iktidar, memuru yine geçim derdiyle baş başa bıraktı. İki yılın sonunda bile şimdiki yoksulluk rakamlarının altında kalacak maaşlarla memuru her geçen ay daha da yıkıcı hale gelen enflasyon girdabının içinde bırakan yetkililer, devletin asli unsuru olan memurların beklentilerini maalesef karşılayacak bir ücret artışı yapmamıştır" ifadesini kullandı.

Karamollaoğlu: Milletimiz ve Memurlarımız Geçmişi Çok Net Hatırlıyor

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, hükümetin memura yaptığı zama ilişkin değerlendirme yaptı. Memurlar ile hükümet arasında gerçekleştirilen 6. Dönem Toplu Sözleşme görüşmelerinin hayal kırıklığıyla sonuçlandığını aktaran Karamollaoğlu, “Her zaman olduğu gibi “Memuru enflasyona ezdirmeyeceğiz” diye süreci başlatan iktidar, memuru yine geçim derdiyle baş başa bıraktı” şeklinde konuştu.

Karamollaoğlu'nun açıklaması şu şekilde:

*İki yılın sonunda bile şimdiki yoksulluk rakamlarının altında kalacak maaşlarla memuru her geçen ay daha da yıkıcı hale gelen enflasyon girdabının içinde bırakan yetkililer, devletin asli unsuru olan memurların beklentilerini maalesef karşılayacak bir ücret artışı yapmamıştır.

*Memur maaşlarında 2022 yılı için %5+7, 2023 yılı için ise %8+6 olmak üzere iki yılda toplam %26 oranında bir artış sağlanmıştır. Soruyorum; bu zamlar memurun bir önceki toplu sözleşmeden bu yana artan giderlerinden hangisini karşılamaya yetecek?


PROMPTER GÖNDERMESİ

*Kıyma %92, pirinç %50, sıvıyağ %94, süt ve makarna %37, deterjan %28 artmışken prompterlarda yazan cümleler işlerin yolunda gittiğini söylese de çarşı pazardaki rakamlar herkesin gözü önünde durmaktadır.

*Enflasyondaki önlenemeyen artış herkesin malumu iken memura ikinci yılda %8+7 zam veren iktidarın Çalışma Bakanı, bu oranın Türkiye tarihindeki en yüksek oransal artış olduğunu söyledi.

*Sayın Bakan AKP’nin kaşıkla zam verme alışkanlığından dolayı %8+7'lik zammı Türkiye tarihinde daha önce verilmemiş büyük bir oran olarak görüyor olabilir. Ama milletimiz ve memurlarımız geçmişi çok net olarak hatırlıyor.

*Refah iktidarında Erbakan Hoca “Nereden bulacaksın?” diyenlere inat; memurlara önce %50, ardından da altı ayda ilave %25+20 zam yapmıştı. Yani toplamda %132!

*Bilmelisiniz ki bu gerçek sizin oluşturmak istediğiniz algılardan daha sarih bir şekilde milletimizin hafızasında tazeliğini korumaktadır.

Kaynak: T24
 

Güncelleme Tarihi: 25 Ağustos 2021, 09:21

Süleyhan Avşar


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER