Kavuncu'ya Yapılan Saldırıda MHP ve Ülkü Ocakları Detayı

İYİ Parti İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu’ya, 20 Ağustos 2021 tarihinde saldırıda bulunan zanlı Sinan Oral önceki gün serbest bırakıldı.

Kavuncu'ya Yapılan Saldırıda MHP ve Ülkü Ocakları Detayı

Tahliye kararında, “Şüphelinin sabit ikametgâh sahibi olduğu, soruşturmanın geldiği aşama ve mevcut delil itibarıyla, delilleri karartma şüphesinin bulunmadığı, cezanın alt ve üst sınırı, şüphelinin üzerine atılı suçun uzlaştırma kapsamında olması ibarelerinin bulunduğu tahliye talebi Bakırköy 1.Sulh Ceza Hâkimliği tarafından kabul edildi” ifadesi kullandı.

Ayrıca Kavuncu’nun avukatı aracılığı ile 2 Eylül’de Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı’na başvurarak Oral’ın HTS kayıtlarında tespit edilen olay anında görüştüğü kişiler hakkında inceleme talep ettiği bildirildi. Görüşmelerde yer alan isimlerin MHP ve Ülkü Ocakları ile temasları olduğuna işaret edilen dilekçede, “Şüphelinin HTS kayıtları incelendiğinde, şüphelinin olay günü sık aralıklarla görüştüğü kişilerden Erhan Özkök, İsmail Murat Balta, Bedirhan Çiçek, Hüseyin Aygan, Hakan Çiçek ve Murat Kaplan’ın, MHP ve Ülkü Ocakları  ile ilişkili olduğu tespit edilmiştir. Bu kapsamda kişilerin; ifadelerinin alınmasını, şüpheli ile bağlantılarının bulunup bulunmadığının tespitini... Şüphelinin azmettiricisi olup olmadıklarını, bu eylemin siyasi saiklerle işlenip işlenmediğinin tespitini... Listedeki kişilerin 19, 20 ve 21 Ağustos tarihlerindeki HTS kayıtlarının temin edilerek cep telefonlarının olay mahallinde sinyal verip vermediği hususunun belirlenmesini” sözlerine yer verildi.
 

Kaynak: T24

Süleyhan Avşar


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER