Kılıçdaroğlu'ndan KHK Açıklaması

CHP lideri Kılıçdaroğlu, "O kanun hükmünde kararnamelerle görevden alınan, işine son verilen, ekmeği elinden alınan herkesi görevine iade edeceğim. Yeter ki teröre bulaşmasın" ifadesini kullandı.

Kılıçdaroğlu'ndan KHK Açıklaması

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Çorum'da Organize Sanayi Bölgesi’ni ziyaret Kılıçdaroğlu, ziyaretin ardından Yıldız Park Düğün Salonu'nda muhtarlar, STK temsilcileri, oda ve dernek başkanları, meslek örgütleri, iş insanları, kanaat önderleri, kadın kooperatifleri, üretici örgütleri ile bir araya geldi.


"YETER Kİ TERÖRE BULAŞMASIN"


Kılıçdaroğlu, "Geçen özel harekatta çalışan bir polis, Ankara Mamak’ta karşılaştık. ‘Beni kanun hükmünde kararnameyle attılar… Gittim savcılığa, savcı takipsizlik verdi. Mahkemede  hiç bir zaman yargılanmadım ve mahkum edilmedim. Beni görevime vermeleri lazım… ‘Hayır efendim seni göreve geri veremeyiz…’ Niye veremiyorsun? Sözüm söz, bütün bu adaletsizlikleri düzelteceğim. O kanun hükmünde kararnamelerle görevden alınan, işine son verilen, ekmeği elinden alınan herkesi görevine iade edeceğim. Yeter ki teröre bulaşmasın" şeklinde konuştu.

Kaynak: T24
 

Güncelleme Tarihi: 27 Ağustos 2021, 10:58

Süleyhan Avşar


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER