Kılıçdaroğlu'ndan Mülteci Krizi Açıklaması

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, "Dış politikayı barış üzerine inşa etmek zorundasınız, kavga üzerine değil. Allah nasip eder, sizler de destek verirseniz; mülteci sorununu çözmeye kararlıyım. En geç 2 yıl içinde, mülteci sorununu çözmekte kararlıyım" ifadesini kullandı.

Kılıçdaroğlu'ndan Mülteci Krizi Açıklaması

AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Merkez Bankası rezervi açıklamalarını yorumlayan Kılıçdaroğlu, "Gerçekte Merkez Bankası’nın döviz rezervi eksi 53 milyar 200 milyon dolar. Devleti yöneten kişilerin halka doğruyu söylemesi gerek. Bugün siyaset kurumuna güven duyulmamasının nedeni, bunlar siyasetçidir her şeyi söyler algısı" dedi.

"HERKESİ KUCAKLAMASI LAZIM"

Kılıçdaroğlu, Ankara'da Muhtarlar ve Kanaat Önderleri Buluşması'nda konuştu. Kılıçdaroğlu, "Hepinizin kafasında bu sorunları nasıl aşacağız, nasıl aşmalıyız, Türkiye bu noktaya geldi soruları var. Gidişattan memnun değiliz. Ben uzun uzun tartışmayacağım bu hale nasıl geldik diye, onu hepiniz üç aşağı beş yukarı biliyorsunuzÜzerinde durmak istediğim birkaç konu var. Devlet yönetimi sıradan bir yönetim değildir. Devlet ön yargıyla, kinle, öfke, kuşkuyla yönetilmez. Devlet akılla, mantıkla, bilgiyle istişareyle, birikimle, erdemle yönetilir. Devleti yönetecek kişinin bütün vatandaşlarına eşit mesafede ve herkesi kucaklaması lazım" ifadesini kullandı.

Kaynak: T24

Süleyhan Avşar


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER