Kılıçdaroğlu: "Söz Veriyorum Şehitler Tepesi Boş Kalacak"

CHP lideri Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 34 askerin şehit haberinin geldiği İdlib'e yönelik yaptığı açıklamalara tepki gösterdi.

Kılıçdaroğlu: "Söz Veriyorum Şehitler Tepesi Boş Kalacak"

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 34 askerin şehit haberinin geldiği İdlib'e yönelik yaptığı açıklamalara tepki gösterdi. CHP Lideri, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın İdlib değerlendirmesine karşılık söyle konuştu:

"Bugün Erdoğan’ın yaptığı açıklama beni derinden yaraladı, daha cenazeler defnedilmedi, bu nasıl konuşma, bu nasıl kahkaha? Biz nasıl kabul edeceğiz bunu? Derdi benim… Ne istiyorsun benden? Şu memlekete başsağlığı dileyelim, bari şu günde kavga etmeyelim, yaralarımızı saralım. 

Ben buradan milletime söz veriyorum, askerimizin tırnağına zarar gelmeyecek… Yazık günah değil mi bu askerlerimize, neyin için savaşıyorlar? Hepimizin başı sağ olsun."

"Erdoğan'ın açıklamaları beni derinden yaraladı" diyen CHP lideri, "Bütün milletime söz veriyorum. Millet İttifakı'nın iktidarında şehitler tepesi boş kalacak" dedi.

Kılıçdaroğlu sözlerinin devamında, "Kahraman ordumuzun bütün mensuplarını kucaklıyoruz. Onlar özveriyle görev yapıyorlar hayatlarını feda ediyorlar. Annelerin hangi acılar içinde olduğunu ben biliyorum. Bana dertlerini anlatıyorlar. Dolayısıyla hiç kimsenin tırnağına zarar gelmesini istemeyiz. Söyleyeceklerim bu kadar. Tuzun koktuğu yerde ne söylenir ya!" diye konuştu. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan, bugün milletvekilleriyle bir araya geldiği İstanbul'da yaptığı konuşmasında, "Şehitler Tepesi hiçbir zaman boş kalmayacak. 36 şehidimiz inanıyorum ki bu milletin vatan kılınması mücadelesinin zirve yaptığı noktalardır" sözlerini kaydetmişti.

Kılıçdaroğlu ise Erdoğan'ın o sözlerine karşılık "Buradan bütün milletime söz veriyorum. Millet İttifakı’nın iktidarında şehitler tepesi boş kalacak." dedi.

Burcu Keskin

YORUM EKLE
YORUMLAR
Hasan Fidan.
Hasan Fidan. - 1 ay Önce

Sayın Kılıçdaroğlu, "Biz iktidar olduğumuzda şehitler tepesi boş kalacak." dedi. Bende kendilerine sınır ötesine geçerek teröristlerin Türkiyeye sızması önlenmiştir! Artık, son yıllarda ülkemizde bombalar patlamıyor, terörist eylemler yapılamıyor. (Ankara Garındaki patlamada 100 den fazla vatandaşımız öldü.) Teröristler ülkemizde eskisi gibi cirit atamıyor, eylem yapamıyor! Sınır ötesi, doğrudan Türkiyenin güvenliğini ilgilendiriyor. Eğer, biz bugün uğruna şehitler vererek sınır güvenliğimizi sağlamazsak, düşmanlarımız ve ajanları yine eskisi gibi ülkemizde eylemler yapar ve bombalar patlatırsa, olabilecek toplu ölümlerin sorumluluklarını üzerlerine alacaklarmı? KIsaca bugün kabuğumuza çekilip kalırsak hiçbir askerimiz şehit olmaz. Ama sonra olacak olan terörist saldırılar ve bombalamalar sonucu vatandaşlarımızın ve güvenlik güçlerimizin ölümlerine mani olabilecekler mi? Susarsak ve pasif olursak eskiden olduğu gibi gelecekte de ülkemizde akacak kanı durduracak mı? Susarak ve pasif kalarak başka önlemlerle önlenebileceğini iddia edeceklerse, neden daha önce bu önlemleri alarak akan kanı durduramadılar! Günlük sloganlarla kısa vadeli hareketlerden kaçınmak gerekir. Günlük sloganlarla kısa vadeli hareketlerden kaçınarak popülist politikalardan vazgeçmenin zamanı gelmedi mi? Canımız yanmasın diye Susarsanız ve pasif kalırsanız, başka ülkelerin mandası olursunuz!

SIRADAKİ HABER

banner1