MHP-AKP Kavgası: "Hakkımızı Helal Etmiyoruz!"

Elazığ’ın Ağın Belediye Başkanı MHP’li Ali Uslu, İŞKUR'dan yapılan Toplum Yararına Personel istihdamında AKP’li Keban Belediyesine kontenjan verilirken MHP’li Ağın ve Sivrice ilçelerine kontenjan verilmemesine tepki gösterdi. 

MHP-AKP Kavgası: "Hakkımızı Helal Etmiyoruz!"

Sözcü'den Evren Demirdaş'ın haberine göre, İŞKUR'dan yapılan personel alımlarında Ağın ve Sivrice ilçelerine kontenjan verilmediğini aktaran Ağın Belediye Başkanı Ali Uslu, Bugün İŞKUR üzerinden Elazığ ve ilçelerine Toplum Yararına Personel(TYP) istihdamı için listeler açıklandı. Listede 205 tane il ve ilçe milli eğitimlere  kontenjan verilirken 15 kişide Keban belediyesine kontenjan verilmiştir. Ağın ilçemiz Elazığ bürokrasisinde her zaman göz ardı edilmiş bütün kamu kurum ve kuruluşlarında olduğu gibi İl Milli Eğitim Müdürlüğü nezninde de yok sayılmıştır” sözlerine yer verdi.

“DERHAL BU HATA DÜZELTMELİ"

Bu tür ayrımcılıklara ilçe olarak alıştıklarını dile getiren Uslu, “Biz bu işlere artık alıştık şaşırmadık, Ancak depremin merkez üssü ilçesi olan Sivrice’de bizimle aynı kaderi yaşaması üzüntümüzü artırdı. Bu planlamayı kimler yaptıysa derhal bu hata düzeltmeli. İlimizin üç mega ilçelerine birer kişi eksik verilse ilçemize bu haksızlık yapılmazdı. İlçem ve hemşehrilerim adına bu planlamayı yapan yetkililere hakkımızı helal etmiyoruz” dedi.

Kaynak: T24

Süleyhan Avşar


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER