Mithat Sancar’dan ‘Ortak Aday’ Açıklaması

HDP Eş Genel Başkanı Mithat Sancar cumhurbaşkanlığı seçimleriyle alakalı “HDP ortak aday çıkarılması fikrine açıktır ama isimleri şimdi tartışmayalım. Önce ilkeler ve seçim güvenliği konuşulmalı” ifadesini kullandı.

Mithat Sancar’dan ‘Ortak Aday’ Açıklaması

Fox TV’de İsmail Küçükkaya’nın Çalar Saat programına konuk olan HDP Eş Genel Başkanı Mithat Sancar, HDP’nin ortak aday çıkarma fikrine açık olduğunu dile getirdi.

Sancar, şu ifadelere yer verdi:

“HDP ortak aday çıkarılması fikrine açıktır ama isimleri şimdi tartışmayalım. Önce ilkeler ve seçim güvenliği konuşulmalı. İki aydır sahada yaptığımız çalışmalarda seçimleri de konuştuk. Buralardan aldıklarımızı kurullarımızda tartışıp deklare edeceğiz.  

“HALKI DÜŞÜNEN BİR YÖNETİM OLSAYDINIZ PLANLAMA YAPARDINIZ”

En sık karşılaştığım şikayet elektrik sorunu. Bunun en önemli sebebi elektriğin özelleştirilmesinden sonra yaşananlar. Elektrik faturaları, tarımı bitirme noktasına getirdi. Elektrik konusunda çiftçiye destek sunulmalıdır. Faturalar ödenmeyince onlarca köyün elektriği kesiliyor. Çiftçinin sulama ihtiyacını karşılayacak planlamayı yapmak gerekiyor. Halkı düşünen bir yönetim olsaydınız planlama yapardınız. Kaynakları ranta, yandaşa, savaşa ve saraya aktarırsanız olacağı budur.

Afganistan’da esas olan halkın ve kadınların haklarıdır. Taliban’ın yapacağı uygulamalarla halkın acılarını artıracağına dair kanaatimiz tamdır. İnsanların hayat haklarını ve yaşama şartlarını dikkate almak gerekiyor.

Pandemide eğitim çok kötü yönetildi. En kolay yol olarak iktidar okulları kapattı. Şimdi 50-60 kişilik sınıflar var. Mutlaka bu sayı azaltılmalı. MEB 100 bin öğretmen açığı olduğunu söylüyor, neden tayin etmiyor, neden kaynaklar buraya aktarılmıyor?”

Kaynak: Cumhuriyet

Süleyhan Avşar


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
YORUMLAR
VATAN EVLADI
VATAN EVLADI - 1 hafta Önce

Aha sonra biz ülkücüyüm Atatürkçüyüz yarın foxdahaberde

SIRADAKİ HABER