OKAN ARIKAN İYİ PARTİ MUĞLA İL YÖNETİM KURULU ÜYELİĞİNDEN İSTİFA ETTİ

İyi Parti Muğla İl Yönetim Kurulu Üyeliğinden istifa ettiğini açıklayan Okan Arıkan yazılı bir açıklama yaptı.

OKAN ARIKAN İYİ PARTİ MUĞLA İL YÖNETİM KURULU ÜYELİĞİNDEN İSTİFA ETTİ

İyi Parti Muğla İl Yönetim Kurulu Üyeliğinden istifa ettiğini açıklayan Okan Arıkan, istifa sebebini İyi Parti'nin 31 Mart yerel seçimlerinde CHP ile ittifak kurması olarak belirtti. Okan Arıkan, istifa kararını yaptığı yazılı açıklamayla belirtti. Okan Arıkan, istifa açıklamasında;

"Saygıdeğer Muğlalılar;
Kuruluş aşamasından bu güne görev aldığım İyi Parti İl Yönetim Kurulu Üyeliği’nden ve parti üyeliğinden istifa ettiğimi üzülerek bildiriyorum. Gururla sürdürdüğüm 45 yıllık ülkücü geçmişe sahip olan bir insan olarak bu kararı almama neden olan etkenleri sizlerle paylaşmak istiyorum. Öncelikle herkesin malumudur ki, İyi Parti, 31 Mart yerel seçimlerinde tek başına iktidar yürüyüşünden vazgeçmiştir. Ortaya bir iddia koyulamamış, halkın umutları boşa çıkartılmıştır. Partimiz, başta Muğla olmak üzere tüm ülke genelinde kendi adaylarıyla seçime sokulmamış, başka bir partinin başarısı ve halka umut olmasına sadece aracı olmuş, başka bir yapıya teslim edilmiştir.

31 Mart seçimlerinde; arkadaşlığa, dostluğa, birlikte yol yürümüşlüğe, kısacası fikir ve ülkü kardeşliğimize darbe vurulmuştur. Bu süreçte kapı kapı dolaşarak, yukarıda belirttiğim değerleri hiçe sayarak vefasızlık örnekleri sunanlar, partimizin dördüncü kurultayında ne yazık ki ödüllendirilmişlerdir. Kuruluşunun her safhasında ter döken, bizlerle birlikte yol yürüyen değerlerimize sahip çıkılmamış, ne hikmetse ne düğünümüzde ne de cenazemizde bulunmayanlar baş tacı edilmiş, elleri havaya kaldırılmış, başarıları için ter dökülmüştür.

Muğla’da hdp’nin aday göstermeyerek destek verdiği bir adaya, güya ittifak diye parti üyelerimizden oy verilmesi istenmiştir. Bunu kabul etmek mümkün değildir! Sineye çekmek imkânsızdır. Bu talebi haklı çıkaracak “teslimiyet ittifakını” masum kılacak hiç bir sebep ve mazeret yoktur. Seçmenimiz 31 Mart’ta çaresiz bırakılmış, doğru yerine yanlışa sevk edilmeye çalışılmıştır. Ama emin olunuz ki yukarıdaki sebeplerden dolayı kendi partisine oy veremeyen, kendisini; milliyetçi, ülkücü, vatansever, Atatürkçü, Kemalist, Türk Milliyetçisi diye ifade eden birçok İyi Parti’li seçmen, yapılan bu yanlışlara ve haksızlıklara başkaldıranla; “Biat yok! Esas olan hizmet ve liyakattir.” diyenle hareket etmiş, yanlışa düşmemiştir. Anlaşılacağı gibi yapılan yanlış, sadece sizin yanlışınızdır!

31 Mart’ta ve öncesinde, tilki ile plan yapılmış, kurt ile avlanılmış, sonra da koyun ile yas tutulmuştur. Yapılan tam manasıyla budur!

Seçimlerin üzerinde 6 ay gibi bir zaman geçmesine rağmen hala cevabını bulamayan sorular vardır. Ne yazık ki bu sorulara cevap veremeyenlere soruyorum;
- Biz, neden iktidar tarafından mecbur bırakıldığımız ittifakta, neden bu kadar teslimiyetçi olduk? Eksik miydik? Anlatacaklarımız mı yoktu?
- Biz, neden hdp’nin de adayını çekerek %100 destek verdiği bir adaya seçmenimizden oy istedik?
- Biz, neden hdp seçmenin oylarıyla bizlerin oyunu sandıkta birleştirerek belediye başkanı seçme gayretinde bulunduk. Bunu da ‘ittifakın ruhuna böylesi uygun’ diyerek anlatan birini, genel başkan yardımcılığı ile ödüllendirdik? Bunu, inandığımız hangi değerlerimiz, ideallerimiz adına yaptık? 
- Neden benim genel başkanım bunca yaşanmışlığa rağmen her şeyi unutup hayatının hiçbir köşesinde yolu bile kesişmeyecek bir adayın elini kaldırdı?
- Neden benim adayım TV ekranlarında kendisine sorulan “ülkücü müsünüz?” sorusuna “evet ülkücüyüm” diyemez?
- Neyin nesidir bu ittifak? Partimize ne kazandırdı? Ülke genelinde yüzde kaç oy aldık?

Bunlara benzer cevap bekleyen bir sürü soru, ben ve benim gibi düşünen birçok İyi Partili’nin partimin geleceği ve çizeceği yol adına umutlarını kırmıştır. Hazmetmek zor… 31 Mart süreci, fikir birlikteliğimize zarar vermiştir. Ülkü kardeşliğimizi yok etmiştir! Dördüncü kurultayımızda biat edene, sorgulamayana, genel başkan yardımcılığı unvanını vermek, güven duygumuzu kökünden zedelemiştir.

Vefanın olmadığı yere vedanın anlamı yok diyerek, İyi Parti İl Yönetim Kurulu Üyeliği’nden ve parti üyeliğinden istifa ettiğimi kamuoyuna bildiriyorum. Bizler, ülke sevdamızdan, insanımıza olan inancımızdan, ideallerimize olan bağlılığımızdan, Türk Milliyetçiliği’ni iktidar yapma ülkümüzden asla vazgeçmeyeceğiz." ifadelerini kullandı.

Metin Gire

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner7