Temel Karamollaoğlu'ndan Oğuzhan Asiltürk Açıklaması

Saadet Partisi lideri Temel Karamollaoğlu, Ankara'da Korona virüse yakalanması sebebi ile tedavi altına alınan Saadet Partisi Yüksek İstişare Kurulu Başkanı Oğuzhan Asiltürk'ün sağlık durumu hakkında açıklamada bulundu.

Temel Karamollaoğlu'ndan Oğuzhan Asiltürk Açıklaması

Temel Karamollaoğlu, "İnşallah birkaç gün içinde daha iyi bir noktaya geleceğini ümit ediyorlar" ifadesini kullandı.

Saadet Partisi Yüksek İstişare Kurulu Başkanı Oğuzhan Asiltürk, korona virüs nedeni ile İstanbul'da hastaneye kaldırılmış, sonrada geçtiğimiz gün partiden yapılan açıklamada Asiltürk'ün zatürreye bağlı gelişen nefes darlığı sebebi ile fenalaştığı ve Ankara’ya getirilerek tedavi altına alındığı kaydetmişti. Bugün Ankara Şehir Hastanesi'nde Asiltürk'ü ziyaret eden Karamollaoğlu, ziyaret sonrası şu açıklamaları yaptı:

"Şu anda dinleniyor, doktorlarımızın kontrolü altında. İstanbul’dan buraya gelmesi iyi olmuş. Sayın Sağlık Bakanı’mıza özellikle teşekkür ediyorum, buradaki bütün personele de… Çok büyük ilgi gösteriyorlar. İnşallah birkaç gün içinde daha iyi bir noktaya geleceğini ümit ediyorlar. Şimdilik bir müşahede altında. Ümit ediyorum ki kısa zamanda, birkaç gün içinde toparlanır. Biz de o zaman geldiğimizde sizlere daha güzel, değişik haberleri veririz.

(Yoğun bakımda mı sorusu üzerine) VIP serviste, normal bir bakım altında. Anladığım kadarıyla oksijen veriliyor. Ben kendisini gördüğüm zaman uyuyordu. İnşallah kısa zamanda daha iyi bir noktaya gelecek. Eşinin durumu çok daha iyi, kendisini toparlamış zaten."

Asiltürk'ün aşı olmadığı yönündeki iddialara yönelik Karamollaoğlu, "Aşı olup olmadığını bilmiyorum. Aşı olanlar da var, olmayanlar da var. O yüzden şu an onunla ilgili bir şey söyleyemem" cevabını verdi.

Asiltürk hastaneye geldiğinde Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın da Ankara Şehir Hastanesi'nde olduğu bildirildi.

Kaynak: ANKA

Süleyhan Avşar


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER