Yelda Erol Gökcan: "CHP'de, Atatürk'ün Partisine Yakışmayan Olaylar Yaşanmakta"

CHP Muğla Milletvekili Süleyman Girgin'in Hürriyet Gaztesi Köşe Yazarı Fatih Çekirge'ye yaptığı açıklamada Pınar Gültekin'in babasını taziye için ardığını söylemesinin ardından Ak Parti Muğla Milletvekili Yelda Erol Gökcan açıklama yaptı.

Yelda Erol Gökcan: "CHP'de, Atatürk'ün Partisine Yakışmayan Olaylar Yaşanmakta"

Gökcan, "Bir CHP Muğla Milletvekilinin Pınar Gültekin’in babasını arayarak, davadan vazgeçmesini istediği haberini hayret ve şaşkınlıkla okudum. Cinayetin sevginin, saygının, hoşgörünün ve insani değerlerin yüksek olduğu güzel Muğla’mızda yaşanması ve CHP Muğla Milletvekilinin adının olaya karışması Muğlalı olarak bizleri ikinci kez üzmüştür. İnanmak istemediğimiz görüşme olayında bugün CHP Muğla Milletvekilinin adı açıklandı. Son günlerde CHP’de, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün partisine yakışmayan olaylar yaşanmaktadır" dedi.

"GERÇEKLER ER GEÇ ORTAYA ÇIKACAK"

Yelda Erol Gökcan açıklamasının devamında, "Atatürk sağ olsa “Bu Parti benim kurduğum Parti mi” diye düşünür ve kemikleri sızlardı. Eğer iddialar doğru ise bir Milletvekilinin bu tür işlere bulaşması vahim bir durumdur ve asla kabul edilemez. CHP’de adını anmaktan hicap duyduğum skandallara bir de bu iddianın eklenmesi, CHP’nin içinde bulunduğu acziyeti göstermektedir. Halen iddianın Muğla’mız ve siyaset kurumu adına doğru olmadığına inanmak istiyorum. Gerçekler er geç ortaya çıkacaktır. Bekleyip göreceğiz. Bu vahim iddianın sonuna kadar takipçisi olacağız. Pınar kızımıza tekrar rahmet, kederli ailesine de sabır ve baş sağlığı diliyorum" ifadelerini kullandı.


Kaynak: Altar Zeyhan

Haber48


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner7