2 ÇOCUK ANNESİ ÖĞRETİM GÖREVLİSİ TEKRAR TÜRKİYE ŞAMPİYONU

Kiteboard sporunda 7 yıl üst üste Türkiye şampiyonu olarak 5 yıl ara veren ve bu sürede 2 çocuk sahibi olan Merve Ceylan, tekrar Türkiye şampiyonu oldu.

2 ÇOCUK ANNESİ ÖĞRETİM GÖREVLİSİ TEKRAR TÜRKİYE ŞAMPİYONU

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesinde Doktor Öğretim Görevlisi olarak görev yapan Merve Ceylan 2007- 2014 yılları arasında 7 yıl üst üste Türkiye şampiyonu olarak Kiteboard sporunda bir ilke imza atmış, ardından spora 5 yıl ara vermişti. Bu süre içerinde 2 çocuk sahibi olan Ceylan, Temmuz ayında olimpik disiplinle ilgili olarak tekrar antrenmanlara başlayarak ve kısa süre içerisinde 3-4 yıllık tecrübeye sahip milli sporcularla arasındaki farkı kapatarak tekrar yarışmalara döndü. Yarışmalar boyunca parkurda rakiplerine büyük fark atarak, büyük bir performans göstererek tekrar şampiyonluk kürsüsüne çıktı ve olimpik disiplinde ülkemizi temsil edecek milli sporcu olmaya hak kazandı.

2020 yılı için Avrupa ve Dünya Şampiyonalarında yarışmak için hazırlıklarına devam eden Ceylan, "Kısa süre içerisinde göstermiş olduğum gelişimden çok memnunum. Ama bu yeterli değil. Kendimi daha da geliştirerek Avrupa ve Dünya şampiyonasında da kürsüye çıkmak, hatta Olimpiyatlara da hazırlanmak istiyorum" dedi.

2004 yılında Kiteboarda başlayarak ulusal ve uluslararası birçok yarışmada kürsüye çıkan Ceylan, bu sporunun ülkemizde tanınmasında öncü olan isimlerin başında geliyor.

Metin Gire

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner7