667. TARİHİ ELMALI YAĞLI GÜREŞLERİ'NİN KAZANANI ALİ GÜRBÜZ OLDU

Antalya'nın Elmalı ilçesinde düzenlenen 667. Tarihi Elmalı Yağlı Güreşleri'nde Ali Gürbüz başpehlivan oldu. 

667. TARİHİ ELMALI YAĞLI GÜREŞLERİ'NİN KAZANANI ALİ GÜRBÜZ OLDU

Antalya'nın Elmalı ilçesinde düzenlenen 667. Tarihi Elmalı Yağlı Güreşleri'nde Ali Gürbüz başpehlivan oldu. 

Türk'ün ata sporu güreşin "ilk er meydanı" olarak kayıtlara geçen ve Elmalı ilçesindeki Recep Gürbüz Güreş Sahası'nda gerçekleştirilen organizasyonun yarı finalinde Ali Gürbüz ile İsmail Erkal, Orhan Okulu ile İsmail Balaban karşılaştı. 

Bu yıl Kırkpınar Yağlı Güreşleri'ni kazanan Ali Gürbüz, ikide iki yapmak için çıktığı Elmalı Yağlı Güreşleri'nde, yarı finalde karşılaştığı rakibi İsmail Erkal'ı 15 dakikada yenerek adını finale taşıdı. Tüm güreşseverlerin finale çıkmasına kesin gözüyle baktığı İsmail Balaban ise yarı finaldeki güçlü rakibi Orhan Okulu'nun sırtını ancak 45 dakikada yere getirebildi.ZORLU FİNAL 1 SAAT 26 DAKİKA SÜRDÜ

Tüm güreşseverlerin beklediği nihai final karşılaşması Ali Gürbüz ve İsmail Balaban arasında yapıldı. Büyük final tam 1 saat 26 dakika sürerken, mücadele oldukça çekişmeli geçti. Final müsabakasında rakibini yenerek başpehlivanlığı kazanan isim Ali Gürbüz oldu. Gürbüz, bu galibiyetiyle 2019 yılını, iki tarihi yağlı güreş müsabakasında başpehlivanlığı alarak kapattı.ALİ GÜRBÜZ BU YIL NE YAPTI?

Ali Gürbüz, 658. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri'nde Orhan Okulu'yu finalde yenerek üçüncü kez başpehlivan olmuştu. Başpehlivan Gürbüz, bu yıl 20. Tarım ve Seracılık Festivali Güreşleri (Antalya-Kumluca), 15. Gökbel Yaylası Yağlı Güreşleri (Antalya-Alanya), 60. Geleneksel Kurtdereli Yağlı Güreşleri (Balıkesir), 2. Burdur Yağlı Güreşleri ve 28. Geleneksel Yayla Seki Yağlı Güreşleri'nde (Muğla-Seydikemer) de başpehlivanlığı rakiplerine kaptırmadı. MUAMMER AK GEÇEN YIL OLDUĞU GİBİ BU YIL DA GÜREŞ AĞASI OLDU

667. Tarihi Elmalı Yağlı Güreşleri'nde güreş ağalığını yapılan ihalede, geçen senenin güreş ağası iş adamı Muammer Ak, 407 bin lira ile kazandı. 

Güreşleri, Dünya Etnospor Konfederasyonu Başkanı Bilal Erdoğan, Antalya Valisi Münir Karaloğlu, Gençlik ve Spor Bakan Yardımcısı Hamza Yerlikaya, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Antalya İl Emniyet Müdürü Mehmet Murat Ulucan, Türkiye Güreş Federasyonu Başkanı Musa Aydın, çeşitli partilerin milletvekilleri ile çok sayıda sporsever izledi. 

Güncelleme Tarihi: 09 Eylül 2019, 11:20

Metin Gire

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner7