BEŞİKTAŞ KULÜBÜ BAŞKANI FİKRET ORMAN İSTİFA ETTİĞİNİ AÇIKLADI

Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman, bu sabah düzenlenen basın toplantısında şok bir karar alarak istifa ettiğini açıkladı.

Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman, bu sabah düzenlenen basın toplantısında şok bir karar alarak istifa ettiğini açıkladı. Siyah Beyazlı kulüpte 7 yıldır başkanlık görevini sürdüren Fikret Orman, yarın (25 Eylül 2019) yönetim kurulu olarak divan kuruluna başvuracaklarını ve olağanüstü seçimli kongre kararı almayı amaçladıklarını belirtti.

Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman'ın düzenlediği basın toplantısında öne çıkan başlıklar şu şekilde;

"STAT YAPILIRKEN HAYATIMI BURADA GEÇİRDİM, HER TUĞLADA (STADIN) EMEĞİM VAR"

Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman, "Buradaki tek amacım Beşiktaş'a hizmet etmek oldu, başka bir amaç için burada bulunmadım. Ben Beşiktaş başkan olduğum sürece kimsenin kaldıraç noktası olmadım tribünlerle bir yere gelmedim tüm desteğimi Beşiktaş taraftarından aldım. Başkanlık süresinde kimseye askıntı olmadım kimseden bir şey istemedim hiçbir kampanya yapmadım. Stadı 1 sene içinde 2 üzerinde kurumdan geçer izin aldık ortada hiçbir izin yok Cumhurbaskanımız bize çok destek oldu. Stat yapılırken hayatımı burada geçirdim her tuğlada emeğim var. İzinleri aldık, stadı yaptık. 2 sene göçebe gibi oynadık. FFP yüzünden Avrupa'ya gidemedik. Beşiktaş'ın geliri yoktu" dedi."TARAFTAR GRUPLARINDAN DESTEK İSTEMEDİM ZATEN DESTEK DE GÖRMEDİK"

Başkan Fikret Orman, "Taraftar gruplarından destek istemedim zaten destek de görmedik. Hatırlıyorum Olimpiyat'ta bir maçta geriye düşünce tribünler boşalmıştı. Futbol takımımıza birçok star oyuncuyu kattık. Mario Gomez'ler, Demba Ba'lar geldi. Bu süreçte Beşiktaş taraftarıyla hep beraberdik. Türkiye'nin her yerine gittik. Çorum, Van, Kars, Uşak... Beşiktaşlıları bir araya getirmek için yaptım bunları. Beşiktaş TV'yi kapattık ama müthiş bir yer yaptık burayı. Geçen sene iç dinamiklerle uğraşmak zorunda kaldık. Kısır çekişmeler, sosyal medyadan insanları örgütlemek... Dışarıdan anlatılmaz, bunlarla muhatap olmak çok yorucu bir şey. Namusumuzla irdelendik ve bu bir tezahürat haline geldik.  Artık anlamaya başladım. Pusu kültüründen işler daha farklı noktaya gitmeye başladı. Artık hep bir olumsuzluk var. İnsanlar mutsuz" ifadelerini kullandı."MEVCUDİYETİMİN BEŞİKTAŞ'A ZARAR VERDİĞİNİ GÖRÜYORUM, KAN DEĞİŞİKLİĞİNE İHTİYAÇ VAR"

Siyah Beyazlı Kulübün Başkanı Fikret Orman, istifa kararını alma sürecini ise şu şekilde özetledi; "Ben bu süreci yaparken hep Beşiktaş'a faydam olsun diye yaptım, kimseyle kavga etmedim. Ettiklerimle de Beşiktaş menfaatleri için ettim. Kavgam Beşiktaş'la alakalıydı. Artık o süreçten sonra da 'Ben bu işi neden yapıyorum?' diye kendimi sorgulamaya başladım. Benim mevcudiyetimin Beşiktaş'a zarar verdiğini görüyorum. Beşiktaş'ta bir kan değişikliğine ihtiyaç var. Yarın Beşiktaş yönetimini toplayacağım. Beşiktaş'taki görevimi tamamlıyorum. Ben kimseye bir kötülük yapmadım. Ne yaptıysam Beşiktaş için yaptım. Helali hoş olsun."

Metin Gire

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner7