Ersun Yanal'dan TFF'ye Çok Sert Sözler!

Türk futbolunun yönetim biçimini beğenmeyen Antalyaspor teknik direktörü Ersun Yanal, "Türk futbolu bu kadar hoyrat bir şekilde yönetilmemeli. Bugün mesele Ersun Yanal meselesi değil, mesele takım meselesi, oyuncu meselesi değil, mesele zihniyet, anlayış, felsefe, bir vizyon meselesi" ifadesini kullandı.

Ersun Yanal'dan TFF'ye Çok Sert Sözler!

Süper Lig’in 3'üncü haftasında Antalya’da oynanan maçta Fraport-TAV Antalyaspor, Çaykur Rizespor’u 3-2 yenerken Ersun Yanal, Türkiye Futbol Federasyonu'nu sert bir şekilde eleştirdi.

Fraport-TAV Antalyaspor Teknik Direktörü Ersun Yanal maçın ardından yaptığı açıklamada, "Türkiye’de futbolun geldiği yerler belli. Batmayan, problem yaşamayan, finansal sorunu olmayan kulüp yok ki. Bunlar kulüplerin finansal konularda disiplinsizlik, takipsizlik, denetimsizlik, ne derseniz deyin birçok problem yaşanıyor" dedi.
Maç sonunda kendisine hakaret edenlere de isyan eden Ersun Yanal, konuşmasını şu şekilde sürdürdü:
"Ne idüğü belirsiz, bilgisi olmayan fikri olan, sadece yıllardır biriktirdiğimiz öfke ve kini sporun içinde tutan ve bu kin, öfkeyle mağlubiyet veya galibiyete sevinmeden sonuca küfreden bu türlü bir kültürün artık bu ülkeden kalkması gerekiyor. Ne idüğü belirsiz bir adam sonuca kızıyor. Yok böyle bir şey. Bu takıma yazık etmeyin. Bu takımın geleceği bizim için çok önemli."

Kendi içimizde de gelecek vizyonu olmayan varsa bunu oturur konuşuruz. Ne olacak ilk defa ayrılmıyoruz ki, ilk defa gitmiyoruz. İlk defa bırakmıyoruz. Türkiye Futbol Federasyonu aldığı kararlarla birçok engeli aşmamıza da engel oldu. Çünkü tabanın kararlarını da uygulamıyor. Futbolda alınan kararlarda kimse bizim fikrimizi sormuyor. Akşam Fatih Hoca bağırıyor. Bugün ben bir şeyler söyledim. Olursa bakacağız. Türk futbolu bu kadar hoyrat bir şekilde yönetilmemeli. Bugün mesele Ersun Yanal meselesi değil, mesele takım meselesi, oyuncu meselesi değil, mesele zihniyet, anlayış, felsefe, bir vizyon meselesi. Gelmeyen kardeşim bu tür insanlar burada bulunmayın. Yenmenin de bir adaleti, ruhu olmalı, bedeli olmalı. Bu ne ya. Vahşice yenmenin bedeli yok."
 

Kaynak: Sporx

Süleyhan Avşar


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER