Galatasaray'ın Stadının Yeni İsmi Açıklandı

Galatasaray'ın stadının yeni ismi "Ali Sami Yen Spor Kompleksi NEF Stadyumu" oldu. Galatasaray Başkanı Burak Elmas, "Türk spor tarihinin en büyük isim sponsorluğunu hayata geçirdik" ifadesini kullandı.

Galatasaray'ın Stadının Yeni İsmi Açıklandı

Galatasaray Başkanı Burak Elmas, NEF'le gerçekleştirilen sponsorluk anlaşmasında ortaklıkla alakalı olarak, "Seçim döneminde üyelerimizi ve taraftarlarımıza bazı sözler vermiştik. Bu sözlerimizi tek tek yerine getirmek için çabalıyoruz ve bunların birçoğunda başarılıyız. Bir yenisi de stat isim hakkı üzerineydi. Yabancı bir kuruluşla ön sözleşme imzalamıştık. Diğer tarafın isteklerinin bizim şartlarına yakın olmadığını gördükten sonra diğer firmalarla görüşmeler yaptık. Bu görüşmeler sırasında NEF, en iyi teklifi Galatasaray Spor Kulübü'ne sundu. Benim için bu birlikteliğin başka bir özelliği de var. Sevgili Erden Timur içimizden biri. NEF markasıyla daha önce de anlaşmalar yaptık. NEF sadece sadece bir inşaat firması değil. Galatasaray markasıyla da mükemmel bir uyumu var" şeklinde konuştu.

Anlaşmanın Türk Parasını Koruma Kanunu gereğince anlaşmayı TL üzerinden yaptıklarını belirten Elmas, "2. beş sezonu opsiyonlu olmak üzere toplam 725 milyon TL'lik bir anlaşmaya imza attık. Forma sponsorluğuyla birlikte Galatasaray tarihinin en büyük anlaşmasını yaptık. Türk spor tarihinin en büyük isim sponsorluğunu hayata geçirdik. Umarım bu anlaşma, Galatasaray ve NEF'e umarım sonsuz başarılar getirir" dedi.

Kaynak: MedyaFaresi

Süleyhan Avşar


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER