Galatasaray ve Fenerbahçe Ortak Mağaza Açıyor

Galatasaray ile Fenerbahçe arasında bir yakınlık hamlesi daha yapıldı. Amatör branşlarda iki kulübün sponsorlar konusunda ortak hareket etme kararı almasından sonra farklı bir adım daha atıldı. İki ezeli rakip ve ebedi dost, bu kez de yurt dışında ortak mağazaların kurulmasını gündemine taşıdı.

Galatasaray ve Fenerbahçe Ortak Mağaza Açıyor

Milliyet Gazetesi'nin haberine göre; iki kulüp lisanslı ürünlerini birlikte açacakları mağazada satacak. Bu konuda taraflar arasında fikirler masaya yatırılırken ekonomik yönden getirileri konuşuldu. Hatta ilk mağazının da İngiltere’de Londra’da açılmasıyla alakalı görüşler konuşuldu. Bu işbirliğinin Türkiye’de Galatasaray Store veya Fenerium’la ilgili olmadığı bu mağazalarda kulüplerin sadece kendi lisanslı ürünlerini satacakları aktarıldı.

Avrupa’da ortak mağaza fikrinin hayata geçmesi durumunda iki kulübün de mali yönden büyük beklentiler içinde olduğu öğrenildi.

Amatör branşlardaki sponsorluğun ardından Avrupa’da ortak mağaza ile ilgili çalışma yürüten iki kulübün saha içindeki rekabeti en yüksek düzeyde tutacağı ancak menfaatleri gereği bu tarz adımları da atmak zorunda olduğu vurgulandı. Galatasaray’da özellikle Mustafa Cengiz döneminde Fenerbahçe ile ipler gerilirken Burak Elmas’ın başkan seçilmesinin ardından gerginlik son buldu.

Kaynak: Goal.com

Güncelleme Tarihi: 11 Ekim 2021, 13:02

Süleyhan Avşar


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER