Kadın Hokey A Milli Takım'da Muğla Rüzgarı!

Muğla'nın kadın hokey sporcuları Kadın Hokey A Milli Takım kampında yola devam ediyor! Muğlalı 3 sporcu 2. Milli Takım kampına da davet edildi.

Kadın Hokey A Milli Takım'da Muğla Rüzgarı!

Muğla'nın kadın hokey sporcuları Milli Takım kampında yola devam ediyor!

Hırvatistan'ın Sveti İvan Zelina şehrinde yapılacak Avrupa Kadınlar Hokey Şampiyonası hazırlıklarını sürdüren Kadın Hokey A Milli Takımının ilk kampı sona erdi. Sona eren ilk kampta performansı yeterli görülmeyen bazı sporcular Milli Takım oyuncu havuzundan elenirken, kampa davet edilen 3 Muğlalı sporcu yola devam ediyor. Muğla Ege Yıldızları Spor Kulübü'nden davet edilen 3 kadın Hokeyci 2 kamp daha yaptıktan sonra şampiyona için Milli Takım kafilesiyle birlikte Hırvatistan'a hareket edecek. Muğla’dan, A Milli Takım düzeyinde Milli Takım kampına seçilen sporculardan 45 gol ile Türkiye Ligleri Gol Kraliçesi Songül Gültekin ise herşeyin güzel gittiğini fakat Muğla'da birkaç kişi ve kurum hariç kimsenin Süper Lig takımları Ege Yıldızları ve Muğla Olimpik’e destek vermediğini söyledi. Gültekin, basına da tepki gösterirken, "O kadar yerel ve ulusal basında destek istediğimizi belirtiyoruz, kimsenin bizi arayıp sorduğu yok böyle nereye kadar devam edecek" ifadelerini kullandı. MUĞLA'NIN KADIN HOKEY BAŞARISI: 1 GOL KRALİÇESİ, 2 EN GENÇ MİLLİ OYUNCU

Türkiye Ligleri Gol Kraliçesi Songül Gültekin ile birlikte, 15 yaşında A Milli Takımın en genç sporcusu Aleyna Başbuğ ve 16 yaşında A Milli Takımın en genç kalecisi Hatice Demirci Milli Takım kamplarında A Milli takım için mücadele veriyor. 

Metin Gire

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner7