MUĞLA'DA SPORTİF YETENEK TARAMASI TAMAMLANDI

Muğla Büyükşehir Belediyesi, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi ve Marmaris Belediyesi işbirliğinde hazırlanan Sportif Yetenek Taraması tamamlandı.

MUĞLA'DA SPORTİF YETENEK TARAMASI TAMAMLANDI

Muğla Büyükşehir Belediyesi, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi ve Marmaris Belediyesi işbirliğinde hazırlanan Sportif Yetenek Taraması ve Spora Yönlendirme Projesi kapsamında 18-23 Haziran tarihleri arasında Marmaris Amiral Orhan Aydın Spor Salonu’nda yapılan Sportif Yetenek Taraması tamamlandı.

Marmaris’te 300 öğrencinin katıldığı Sportif Yetenek Taramasında elde edilen verilerin analizleri yapılarak çıkan sonuçlar ‘Sporcu Karnesi’ olarak öğrencilere teslim edilecek. Sportif Yetenek Taraması ve Spora Yönlendirme Projesiyle 7-12 yaş arası çocukların sportif yeteneklerinin bilimsel yöntemlerle tespit edilerek ailelere verilecek ‘Fiziksel Uygunluk Kartı’ ile çocukların yatkın oldukları spor branşlarına yönlendirilmesi hedefleniyor. Proje, toplumda spor yapma kültürünün yerleştirilmesi, sporun geniş kitlelere yaygınlaştırılması, çocuklara sporu sevdirmek ve çocukları sporla tanıştırmak amacıyla başlatıldı.

Güncelleme Tarihi: 17 Aralık 2019, 14:26

Haber48


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner7