Rıdvan Dilmen'den Asgari Ücret Tepkilerine Cevap!

Ünlü isim Rıdvan Dilmen, "Ben hiçbir parayı küçümsemem; bugün asgari ücretle çalışan milyonlarca insan var, 8 bin liraya çalışan insanlar var" sözlerine yönelik açıklamada bulundu.

Rıdvan Dilmen'den Asgari Ücret Tepkilerine Cevap!

Hollanda - Türkiye maçından sonra TRT'de açıklamalar yapan yorumcu Rıdvan Dilmen'in "asgari ücret"le alakalı sözleri sosyal medyada gündem oldu. Dilmen, "Ben hiçbir parayı küçümsemem. Bugün asgari ücretli çalışan milyonlarca insan var... 8 bin liraya çalışan insanlar var" dedi. Dilmen'in bu sözleri, "Asgari ücreti 8 bin lira olarak mı biliyor?" tartışma yarattı.

Rıdvan Dilmen'den konu ile ilgili sosyal medya hesabı üzerinden yeni bir açıklama geldi.

Dilmen'in açıklaması şu şekilde:

"Benim dün akşam milli maç sonunda yaptığım yorumun saçma sapan yere çekildiğini şaşkınlıkla okudum! Ülkemizde milyonlarca asgari ücretle çalışan vatandaşlarımız var (tabii ki bekar, evli, çocuklu farklı olmak üzere).

Ne kadar aldıklarını bilecek kadar insanımıza saygı gösterebilecek kadar milli bir kişiyim! 8 bin lira konusu alt yapılarda çalışan teknik adamlar için kullandığım cümleydi!! Ne dediğimi gayet iyi bildikleri halde manipüle edildiği için açıklama yapma gereksinimi duydum!!

Şenol Güneş dahil hayatımda kimsenin kazandığı para benim gündemimde olmadı! Olmaz da! Allah herkese önce sağlık, sonra istediği kadar para versin, helalse! Ki! Şenol hocanın kazandığı anasının ak sütü gibi helal olsun.

Rabbim de inşallah asgari ücretin 8 bin lira olduğu günleri görmek nasip etsin. Herkese sevgi, saygılarımla..."

Kaynak: T24

Güncelleme Tarihi: 08 Eylül 2021, 14:18

Süleyhan Avşar


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER