Survivor'a Katılmak için Bin 700 Kilometre Pedal Çevirdi!

Mersinli Lutfi Anbaroğlu Acun Ilıcalı'nın dikkatini çekerek Survivor'a katılmak için 2 bin kilometrelik yolu bisikletiyle kat ediyor.

Survivor'a Katılmak için Bin 700 Kilometre Pedal Çevirdi!

Geçtiğimiz yıl, Iğdır'da yaşayan Cumali Akgül, hayranı olduğu Survivor'a katılmak için 1600 km yolu yürüyerek İstanbul'a gelmiş ve yarışmaya dahil olmuştu. Bu sene de Survivor 2020'nin kadrosunda yer almak isteyen Mersinli Lutfi Anbaroğlu, bisikletiyle Tarsus'un tarihi Kleopatra Kapısı'ndan hareket etti ve bin 700 kilometrelik yolu 16 günde kat ederek Balıkesir'e ulaştı. Balıkesir'in ünlü höşmerim tatlısını yiyerek enerji toplayan Anbaroğlu, İstanbul'a doğru hareket etti.

Survivor Aşkına!

Survivor 2020 Türkiye yarışmasının yapımcısı Acun Ilıcalı'nın dikkatini çekerek yarışmaya davet edilmeyi amaçlayan turizm fotoğrafçısı Lutfi Anbaroğlu, İstanbul'a pedal çevirirken yolu Balıkesir'den geçti. Şehir merkezine gelerek Balıkesir'in meşhur tatlısı höşmerimden yiyen Lutfi Anbaroğlu, yıllardır hayalini kurduğu Survivor yarışmasına davet almayı bekliyor. Hayatta en çok sevdiği annesi, babası ve yarışmanın yapımcısı Acun Ilıcalı'nın fotoğraflarının yer aldığı tişörtle seyahat eden Anbaroğlu, tek amacının yarışmaya katılabilmek olduğunu söyledi.Survivor için Bin 700 Kilometre Yol Kat Etti

Şehrin önemli noktalarından Saat Kulesi önünde yarışmaya katılabilmek için Mersin'den İstanbul'a bisikletle yaptığı yolculuğu anlatan Lutfi Anbaroğlu, "Mersin'in Tarsus ilçesi tarihi Kleopatra Kapısı'nın önünden bisikletimle Akdeniz sahil bandından 27 Kasım tarihinde hareket ettim. Bugün yaklaşık 17'nci gün oluyor. Sahil bandından Antalya, Kemer, Finike, FethiyeMuğla, Aydın, İzmir. Manisa, Akhisar üzerinden Balıkesir'e ulaştım. Balıkesir'e gelinceye kadar yaklaşık bin 700 kilometre yol kat ettim. Yıllardır Survivor yarışmasına başvuruyorum ve kabul edilmiyorum. Ben de bu şekilde bisikletimle hareket ederek sesimi Acun Ilıcalı'ya duyurmak istiyorum. Hayatımda çok sevdiğim üç insan var. Annem, babam ve Acun Ilıcalı. Onların resimlerini tişörtüme bastırarak bu yolculuğu yapıyorum. Survivor'a katılmayı çok istiyorum. İnşallah sesimi Acun abimiz duyar ve beni de Survivor 2020 Gönüllüler Adası'na kabul eder. Yarışmada başarılı olacağımı düşünüyorum. Bende azim, her şey var. Survivor'dan şampiyon olarak dönmeyi de hedefliyorum."

Metin Gire

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner7