Ümit Davala: Fatih Terim, TFF Başkanı Olarak Düşünülüyor

Galatasaray’da şimdiye dek Fatih Terim’in yardımcılığını yapan Ümit Davala, ünlü teknik adam hakkında çarpıcı bir açıklama yaptı. Kariyerini Tivibu Spor’da yorumcusu olarak sürdüren Davala, GS TV’de bir programa katıldı.

Ümit Davala: Fatih Terim, TFF Başkanı Olarak Düşünülüyor

Eski Galatasaray futbolcusu, Fenerbahçe maçı öncesi derbilerde yaşadıklarını anlattı. Ümit Davala, “Beşiktaş’ı 6-0 yendiğimiz bir yıl vardı hatırlamıyorum. Altın yıllarımızdı onlar bizim. Fenerbahçe’yle çekişirken de şampiyon olmuştuk. Play-off diye bir şey çıkarmışlardı. Yine şampiyon olmuştuk. Sakin kalarak kupayı kaldırdık” ifadesini kullandı.


Son olarak hem futbolcu hem de antrenör olarak beraber çalıştığı Fatih Terim’e değinen Davala, “Fatih Hoca, Galatasaray için mücadele ediyor ama bana sorarsan Türk futbolunu yönetmesi lazım, sadece Galatasaray’ı değil. Türk futboluna federasyonda bir başkan olarak da düşünülmeli. Zaten düşünülüyor, kendisi de düşündü. İleride bu olabilir. Hocayı oralarda görmek isteriz” dedi.


Türk futbolunun en deneyimli teknik adamları arasında yer alan ve Galatasaray’a 8 şampiyonluk kazandıran Fatih Terim’in ismi, sarı-kırmızılı kulübün başkanlığı için de kullanılmıştı.

Kaynak: Cumhuriyet

Güncelleme Tarihi: 19 Kasım 2021, 13:54

Süleyhan Avşar


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER