Yunanistan’da Galatasaray’a Skandal Tavır

Yunanistan'a hazırlık maçı için giden Galatasaray kafilesinin İstanbul'da yaptığı PCR testleri, Yunan yetkililer tarafından kabul görmedi. Sarı-kırmızılı kafile, yaklaşık 2 saat havalimanında bekledikten sonra İstanbul'a dönme kararı aldı.

Yunanistan’da Galatasaray’a Skandal Tavır

Olympiakos ile hazırlık maçı oynamak için Yunanistan’ın başkenti Atina’ya giden Galatasaray’a havalimanında ilginç tavır sergilendi!

Tüm takımın aşı yaptırmış olmasına ve İstanbul’da PCR testi yapılmış olmasına rağmen sonuçları geçerli sayılmadı. Havalimanında yaklaşık 2 saat bekletilen Galatasaray kafilesi için yeni PCR testleri istendi. Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim, Yunan yetkililerinin havalimanındaki bu şok tavrına büyük tepki gösterdi.

Yaklaşık iki saatlik bir süre havalimanında bekletildikten sonra sorunun hiçbir şekilde çözülememesinden dolayı sarı-kırmızılı kafile İstanbul'a dönüş işlemlerini başlattı.

BAKANLIK, GALATASARAY KAFİLESİNİ ARADI

SÖZCÜ’nün belirttiği gibi; Türkiye Cumhuriyeti Gençlik ve Spor Bakanlığı, Galatasaray kafilesini arayıp durum hakkında bilgi aldı.

Türkiye Cumhuriyeti Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Kasaoğlu, Twitter hesabından açıklama yaparak, “Hazırlık maçı için Yunanistan'a giden Galatasaray Spor Kulübü'müzün karşılaştığı tutum üzerine kulüp başkanı Burak Elmas ve Fatih Hoca ile telefonda görüşerek yanlarında olduğumuzu ifade ettim. Galatasaray’ıın karşı karşıya kaldığı bu ilkel tavrı şiddetle kınıyorum” ifadelerini kullandı.

İŞTE O AÇIKLAMA:

Kaynak: Sözcü

Süleyhan Avşar


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER