BAKAN YARDIMCISI SOSYAL MEDYA UYGULAMALARINA DİKKAT ÇEKTİ

Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Ömer Fatih Sayan, vatandaşları sosyal medya uygulamaları konusunda uyararak, veri paylaşımı şüphesini dile getirdi.

BAKAN YARDIMCISI SOSYAL MEDYA UYGULAMALARINA DİKKAT ÇEKTİ

Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Ömer Fatih Sayan, vatandaşları sosyal medya uygulamaları konusunda uyararak, veri paylaşımı şüphesini dile getirdi.

Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Ömer Fatih Sayan, Instagram, WhatsApp ve Facebook'taki kesintilerin bu şirketlerin veri paylaşımına ilişkin soruları akıllara getirdiğini belirterek, "Vatandaşlarımız alternatifsiz değiller. BİP, LAFF, DEDİ gibi yerli ve milli uygulamaların önemi bir kez daha ortaya çıktı." ifadesini kullandı. 

Sayan, Twitter hesabından, sosyal iletişim ağlarında yaşanan sorunlara ilişkin paylaşımda bulundu. Yerli ve milli uygulamaların önemine dikkati çeken Sayan, şunları kaydetti: "Instagram, WhatsApp ve Facebook servislerindeki kesintiler, bu 3 şirketin hangi verileri birbiriyle ve başka kimlerle paylaştığı sorusunu akıllara getiriyor. Şeffaf bir şekilde sorunun kaynağını açıklamalarını bekliyoruz. Vatandaşlarımız alternatifsiz değiller. BİP, LAFF, DEDİ gibi yerli ve milli uygulamaların önemi bir kez daha ortaya çıktı. WhatsApp'tan resim yollayamayanlar için iyi ki yerli alternatiflerimiz var."

Güncelleme Tarihi: 04 Temmuz 2019, 13:42

Haber48


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner7