Facebook’tan Gençler İçin Yeni Önlemler

Sosyal medya platformu Facebook, ABD Senatosundaki eleştirilerden sonra, gençleri yararlı olmayan içeriklerden uzak tutmaya yönelik yeni önlemler alacağını açıkladı.

Facebook’tan Gençler İçin Yeni Önlemler

Facebook’un Küresel İlişkilerden Sorumlu Başkan Yardımcısı Nick Clegg, CNN’deki açıklamasında, gençlerin faydalı olmayan içeriklere sürekli baktığında, sistemlerinin onları farklı içeriklere yönlendirmeye çalışacağını dile getirdi.


Uzun süre Instagram’da vakit geçiren gençleri “mola ver” uyarısı ile ara vermeye de teşvik edeceklerinin altını çizen Clegg, regülatörlerin, içeriği güçlendirmek için kullanılan Facebook algoritmalarına erişimine izin verme fikrine de açık olduklarını belirtti.


DAHA ŞEFFAF DÖNEM


Clegg, Facebook’un bundan sonra daha şeffaf olacağını ve kullanıcılarının güvenliğini sağlamak için yeni yöntemler uygulayacağını dile getirdi.


Facebook, eski bir çalışanının, ABD Senatosunda, şirketin yüksek karı, kamu güvenliğine tercih ettiği yönünde ifade vermesi ve ardından hizmetlerinde dünya çapında yaşanan yaklaşık 6 saatlik kesintiyle eleştirilerin hedefi haline gelmişti.

Kaynak: T24

Güncelleme Tarihi: 11 Ekim 2021, 15:33

Süleyhan Avşar


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER