Trabzonspor'un Bosna Hersekli Yıldız futbolcusu Edin Visca, bu sezon Trendyol Süper Ligi ilk 4 içinde bitirmek ve kupa kazanmak istediklerini söyledi.

VavaCars Fatih Karagümrük ile yapacağı maçın hazırlıklarını sürdüren bordo-mavili takımın antrenmanı öncesinde basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Visca, teknik direktör Abdullah Avcı'nın takıma geri döndüğünü anımsatarak, "Her değişiklik zor oluyor. Hoca geldiğinde hemen o eski günleri anlattı bize. 10 gün içinde 4-5 toplantı, analiz yaptık. Hoca, hem savunma hem hücumda pozitif enerji getirdi. Kötü bir başlangıç yaptığımızın farkındayız. Bireysel olarak hatalarımız vardı. 10 gün içinde konuştuk, analiz de yaptık. Şimdi önümüzdeki antrenmanlarda, maçlarda en iyi şekilde hocanın bizden istediklerini beraber yapmaya çalışacağız." şeklinde konuştu.

Her zaman bir takım oyuncusu olduğunu dile getiren Visca, şöyle devam etti:

TFF'DEN DURSUN ÖZBEK VE ALİ KOÇ'UN CEZALARINA İNDİRİM KARARI TFF'DEN DURSUN ÖZBEK VE ALİ KOÇ'UN CEZALARINA İNDİRİM KARARI

"En iyi şekilde bireysel olarak da performansımı göstermeye çalışıyorum. İleride daha iyi olmak istiyorum. Kendi performansımdan açıkçası çok mutlu değilim. Bu futbolu, takım oyununu Abdullah hoca ile hatırladık. Önceden bireysel olarak daha ön planda gittik, şimdi savunma ve hücumda takım olarak çalışmamız gerekiyor. Ben de hoca ile yıllardır çalıştım. Küçük detaylar, arkadaşlar için koşmak, yardım etmek önemli. Her şey asist, gol değil. Bizim de çok çalışmamız gerekiyor. Zaten analiz yaptık, bence iyi bir süreç bizi bekliyor."

"Bireysel olarak kendimi kötü hissediyorum"

Visca, teknik direktör Avcı'nın istediklerini sahada uygulamaya çalıştıklarını kaydederek, şunları söyledi:

"Ben de bireysel olarak kötü hissediyorum. Türkiye'de üst üste 9 sene Avrupa kupalarında da oynadım. Üzücü bir süreçteyiz. Bireysel olarak ders çalıştım. Kötü maçlarda ben de kötü performans verdim. Bu sezonu ben de geçen sezon gibi geçirmek istemiyorum. Bu sezon en azından ilk 4 içinde bitirmek, kupa kazanmak istiyoruz. Eski günleri yaşamak, burada kupa kaldırmak istiyorum. Taraftarların tribünü doldurmasını istiyorum. Maçlardan 4-5 gün önce soruyorum, taraftarlar geliyor mu? Ne kadar bilet satıldı? Kötü sezon yaşadık, az taraftar görünce kötü hissediyorum. Ama biz bir maç kazandık, bir seri yakalamak, stadı doldurmak, hedefe gitmek istiyoruz. İnşallah bu sezon iyi geçecek."
 

Kaynak: AA