12 Yaşındaki Çocuğun Camide Ölü Bulunmasına İlişkin Dosyaya Gizlilik Kararı

Muş'taki bir camide ölü bulunan 12 yaşındaki Mehmet Halit Yavuz'un soruşturması ile alakalı dosyaya gizlilik kararı konuldu. Diyarbakır ve Muş baroları, "Olayın takipçisiyiz" şeklinde açıklama yaptı.

12 Yaşındaki Çocuğun Camide Ölü Bulunmasına İlişkin Dosyaya Gizlilik Kararı

Muş’taki Karşıyaka Kuran Kursu'nun tuvaletinde ölü bulunan 12 yaşındaki Mehmet Halit Yavuz’un ölümüyle ilgili soruşturmaya gizlilik kararı getirildi. Diyarbakır Barosu Çocuk Hakları Merkezi ve Muş Barosu Çocuk Hakları Komisyonu, soruşturma savcısıyla görüştü. Barolar ortak açıklamada bulundu.

MUŞ CUMHURİYET BAŞSAVCILIĞI İLE GÖRÜŞÜLDÜ

Diyarbakır Barosu Çocuk Hakları Merkezi ve Muş Barosu Çocuk Hakları Komisyonu, soruşturmayı yürüten Muş Cumhuriyet Başsavcılığı ile görüştü. Dosyanın içeriğiyle ilgili gizlilik kararıyla sebebi ile bilgi alamadıklarını belirten barolar ortak açıklama şu şekilde:

“Muş Barosu yönetimi dosyanın takibi ve bilgi edinmek için soruşturma savcısıyla ile 16.07.2021 tarihinde görüşme gerçekleştirmiştir. Yapılan görüşmede soruşturma dosyası hakkında kısıtlama (gizlilik) kararı alındığı bu sebeple dosyanın içeriği hakkında bilgi verilemeyeceği hususu Muş Barosu yönetimine iletilmiştir. Diyarbakır Barosu Çocuk Hakları Merkezi ve Muş Barosu Çocuk Hakları Komisyonu olarak öncelikle kısıtlama kararının kaldırılması gerektiğini ve etkin bir yargısal faaliyette bulunulması hususunda soruşturma makamının yükümlülerinin bulunduğunu hatırlatır kısıtlama kararının kaldırılması anından itibaren aşamalarda kamuoyuna detaylı bilgi verileceği hususunu bilgilerinize sunarız.” 

Kaynak: T24

Süleyhan Avşar


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER