2020 ASGARİ ÜCRET ZAMMI BELLİ OLDU!

Asgari Ücrette 4. toplantı sona erdi. Toplantı sonunda konuşan Zehra Zümrüt Selçuk, 2020 yılında uygulanacak asgari ücreti net 2324.70 TL olarak açıkladı.

2020 ASGARİ ÜCRET ZAMMI BELLİ OLDU!

Asgari Ücret zam pazarlığında 4. toplantı sona erdi. Toplantı sonunda konuşan Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, 2020 yılında uygulanacak asgari ücreti brüt 2943 TL, net 2324 TL olarak açıkladı. 

Bugün, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'nda gerçekleştirilen 4. ve son toplantının ardından Asgari Ücret zam oranı Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk tarafından yüzde 15.03 olarak açıklandı.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk başkanlığındaki toplantıda, işveren heyetine TİSK Genel Sekreteri Akansel Koç, işçi heyetine Türk-İş Genel Eğitim Sekreteri Nazmi Irgat başkanlık etti.

ÜÇ SENDİKA NE İSTEMİŞTİ?

Pazarlık öncesi Türk-İş Genel Başkanı Ergün Atalay, 558 lira zam beklediklerini söyledi.

Asgari ücretin belirlenmesine ilişkin devam eden görüşmelerde 3 sendikadan ortak açıklama gelmiş ve Türk-İş, Hak-İş ve DİSK, 2 bin 578 TL'den geri atmayacaklarını duyurmuşlardı.

ERDOĞAN "JEST YAPARIZ" DEMİŞTİ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan asgari ücret görüşmelerine ilişkin, "İnşallah jestimizi yaparız da burada yapmayalım daha. Bakalım son geldikleri nokta nedir, onu da bir kendilerinden görelim. İnşallah, tarafları memnun edecek bir adımı atarız" ifadelerini kullanmıştı.

Metin Gire

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER