65 Yaş Üzerine Şartlı Seyahat İzni, Terminallerde Yoğunluğa Neden Oldu

İçişleri ve Sağlık Bakanlığı'nın 65 yaş üstü vatandaşlara seyahat izni vermesinin ardından vatandaşlar, bayram öncesi olması dolayısıyla da terminallere akın etti.

65 Yaş Üzerine Şartlı Seyahat İzni, Terminallerde Yoğunluğa Neden Oldu

İçişleri ve Sağlık Bakanlığı'nın 65 yaş üstü vatandaşlara seyahat izni vermesinin ardından vatandaşlar, bayram öncesi olması dolayısıyla da terminallere akın etti. Yoğunluk yaşanan Bursa Terminali'nde, otobüs firmalarının temsilcileri müşteri kapmak için adeta yarışa girerken, o anlar kayıt altına alındı.

65 YAŞ ÜSTÜ VATANDAŞLAR MEMLEKETLERİNE GİDEBİLECEK

Koronavirüs salgını ile mücadelede tedbirleri kapsamında alınan risk grubundaki 65 yaş ve üzerindeki vatandaşların sağlığını korumak amacıyla İçişleri Bakanlığınca yayınlanan genelge ve İl Hıfzıssıhha Kurulu kararı ile sokağa çıkma ve ikametten ayrılma kısıtlaması getirilmişti. Yayınlanan yeni kararnamede ise, 60 gün boyunca gittiği yerde kalmak ve 72 saat süreyle yanında bir kişinin refakat etmesi şartıyla değiştirilerek 65 yaş üzeri vatandaşlara yeniden seyahat özgürlüğü sağlandı.

YOLCU KAPMA KAVGALARI BAŞLADI

Bununla birlikte Bursa Terminalinde seyahat etmek isteyen 65 yaş üstü vatandaşlar yoğunluk oluşturdu. Diğer yanda firma çalışanları arasındaki yolcu kapma kavgası da kameralara yansıdı.

 

Kaynak: İHA

Haber48


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner7