‘Ajan’ Olarak Anılan İsrailli Çift, Sessizce Tahliye Edildi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Çamlıca Kulesi'nden Üsküdar'daki konutunun fotoğrafını çektikleri iddiası ile tutuklanan İsrailli Mody ve Natali Oknin serbest bırakıldı.

‘Ajan’ Olarak Anılan İsrailli Çift, Sessizce Tahliye Edildi

Çiftin bugün uçak ile İsrail'e döndükleri aktarıldı.

İsrail Başbakanı Naftali Bennett ve Dışişleri Bakanı Yair Lapid tarafından yapılan yazılı açıklamada, "Türkiye'ye yönelik ortak girişimlerin ardından Oknin çifti serbest bırakıldı ve şu anda İsrail'e dönüyorlar" ifadeleri kullanıldı.

Bennett ve Lapid, "Türkiye Cumhurbaşkanı ve hükümetine iş birliği için teşekkür ediyor, Oknin çiftine hoş geldiniz diyoruz" dedi.

İkili, "kompleks duruma rağmen duruşlarını bozmadıkları" için Oknin ailesine teşekkür etti. 

İsrail Cumhurbaşkanı Isaac Herzog da, "Natali ve Mordi, eve dönmeniz ne kadar da güzel" yazdı ve Bennett ile Lapid'in yanı sıra iş birliği için Erdoğan'a da teşekkürlerini iletti.

Salı günü çiftin tutuklanması ile alakalı bir açıklama yapan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, "Bundan sonrası mahkeme safahatınındır. Çünkü burada siyasal ve askeri bir suç diyebileceğimiz bir değerlendirme var. Bu değerlendirme ile birlikte mahkemeler ilerleyen süreçlerde kendi kararlarını vereceklerdir" demişti.

Kaynak: T24

Süleyhan Avşar


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER