AKP'li Başkan Yücel Akkoç Yurttaşa Ateş Etti!

Ardahan’ın Göle ilçesine bağlı AKP’li Köprülü Belediye Başkanı Yücel Akkoç’un kendisinden hizmet isteyen Gökmen Özyıldırım adlı yurttaşa çıkan tartışmadan sonra silahla ateş ettiği iddia edildi.

AKP'li Başkan Yücel Akkoç Yurttaşa Ateş Etti!

Belediye binasında AKP’li Akkoç’la karşılaşan Gökmen Özyıldırım, başkan ile konuşmak istedi. Özyıldırım’ın, evinin olduğu bölgedeki yol sorunundan bahsetmesi üzerine Başkan Akkoç, yol düzenlemesini yapmayacağını aktarıldı.

Akkoç, "Ben senin için yol falan yapmam senin akrabaların sosyal medyada beni eleştiriyor. Ben bu topluma hizmet falan etmem" sözleriyle Özyıldırım’a tepki gösterip hakaret ettiği öne sürüldü. Hakaret sonrasında Gökmen Özyıldırım’ın elindeki sopayla Akkoç’a vurmasının ardından kavga çıktı.

BirGün'den Aycan Karadağ'ın haberine göre, çıkan kavga sonrasında Akkoç’un, Gökmen Özyıldırım’a silah çekerek bir el ateş ettiği iddia edildi.

GÖZALTINA ALINDI

Kurşun Özyıldırım’a isabet etmeyerek belediyenin binasının kapısının camına isabet etti. Çevredeki yurttaşların olayı jandarma ekiplerine haber vermesi üzerine olay yerine gelen ekipler Akkoç’u gözaltına alarak karakola götürdü.

Jandarma karakolunda alınan ifadelerden sonra Başkan Yücel Akkoç hiçbir işlem yapılmadan serbest bırakılırken, Gökmen Özyıldırım ve olayla bağlantısı olmayan Özyıldırım ailesinden bazı kişilerin gözaltına alındığı öğrenildi. Geceyi gözaltında geçiren Gökmen Özyıldırım ve aile bireylerinin ifadeleri ve kamera kayıtları bulunmasına rağmen hiçbir olay yeri incelemesi yapılmadığı ve kamera kayıtlarının savcılık tarafından izlenmediği kaydedildi. Tutuklanmaya sevk edilen Gökmen Özyıldırım ve aile bireyleri dün adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. Özyıldırım ailesinin avukatı delillerin incelenmesi ve ifadelerin dikkate alınması için itirazda bulundu.

"TEREDDÜDE YOL AÇIYOR"

Gökmen Özyıldırım’ın aynı zamanda avukatı olan Ardahan Baro Başkanı Avukat Osman Nuri Yıldız, BirGün’e açıklamada bulunup “Ceza kanunda kişilerin sorumsuzluğunu düzenleyen bir kısım maddeler vardır. Ama belediye başkan olması ceza almayacak diye bir madde yok. Burada müvekkilime işlem yapılması normal. Hakaret sonrası belediye başkanına vurmuş. Başkan ise hakaret ettiği ve adam öldürmeye adam öldürmeye teşebbüs ettiğine dair kamera kayıtları var. Bu yapılırken belediye başkanına yasal işlem yapılmaması adaletin üstüne siyasi bir gölge düştüğü noktasında tereddüde yol açıyor” şeklinde konuştu.

Son yerel seçimlerde CHP Köprülü Belediye Başkan Adayı olan Engin Sarıkaya ise, başkan Yücel Akkoç’un göreve geldiği günden beri yaşanan olayların bununla sınırlı olmadığını, beldenin isminin kamuoyunda bu tür olaylarla anılmasının vahim olduğunu belirtti. Sarıkaya, “Geçtiğimiz günlerde belediye meclis üyesi Özkan Tahtacı’ya toplantı esnasında saldırarak bardak fırlatması, belediye binasına sokmamakla tehdit etmesi üzerine Göle adli makamlarınca meclis üyemize koruma tahsis edilmiştir. Ancak Sayın Belediye Başkanı arkasındaki iktidar gücünü kullanarak sözde yönettiği toplumu baskılamakta ve Köprülü’de terör estirmektedir. Her gün başka bir vatandaşı tehdit etmekten geri kalmayan başkan bugün de devletin makamında bir vatandaşımıza kurşun sıkma cüretinde bulunmuştur. Şans eseri can kaybı olmayan bu vahim olayda kararı yüce adaletimizin ve kamuoyunun vicdanına bırakıyorum” dedi.

Kaynak: Cumhuriyet

Süleyhan Avşar


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER