AKP'li İsmin Eşi Sınavsız Atandı

AKP’den vekil adayı olan Adile Gürbüz, yedi ay önce belediyede işe giren eşinin açıktan atanması ile alakalı ‘Torpil, adam kayırma yok. Çevresi geniş’ dedi.

AKP'li İsmin Eşi Sınavsız Atandı

Batman Valisi Hulusi Şahin'in kayyum olarak başında bulunduğu Batman Belediyesi'nde yaşandı. AKP Batman İl eski Başkan Yardımcısı ve 2015'teki seçimde milletvekili adayı olan avukat Adile Gürbüz'ün eşi Metin Gürbüz Batman Belediyesi'ne sınavsız girdi. Özel Kalem Müdürlüğü üzerinden belediyeye geçiş yapan Gürbüz, ardından Belediye Kültür Merkezi Müdürü oldu.

Batman Belediyesi yetkilileri, atamayı doğruladı. Yetkili, “Devlet Memurları Kanunu'nun istisnai memurlukla ilgili hükmü çerçevesinde, sınava tabi olmadan, bakanlık izin verince işe başlatıldılar” ifadesini kullandı.

“TORPİL KESİNLİKLE SÖZ KONUSU DEĞİL”

Gürbüz ise eşi Metin Gürbüz'ün açıktan atamayla belediyeye müdür yapılması konusunda şöyle konuştu: “Eşim özel okulda müdürdü. 6-7 ay önce belediyeye açıktan atandı. Torpil kesinlikle söz konusu değil. Herhangi bir siyasi adam kayırma değil. Eşim Batman'da hem tanınır hem de sevilir. Çevresi çok geniş biridir. İşini de gayet başarıyla yerine getirmektedir.”

Kaynak: Sözcü

Süleyhan Avşar


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER