AKP'li İsmin Eşine Sınavsız Atama!

AKP’li Sivas Belediyesi Meclis Üyesi Ahmet Kuzu’nun eşi, Tokat’ta, “Valilik Kalem Müdürü” olarak sınavsız işe alındı. Bir süre sonra da eş durumundan tayinini istedi ve Sivas’a döndü.

AKP'li İsmin Eşine Sınavsız Atama!

Sivas Belediyesi'nin iştiraklerinden olan ÖZBELSAN'ın Genel Müdürü ve AKP'li Belediye Meclis Üyesi Ahmet Kuzu'nun eşi Düriye Kuzu, komşu il Tokat'ta, “Valilik Özel Kalem Müdürü” olarak sınavsız işe alındı. Düriye Kuzu burada kısa bir süre çalıştıktan sonra da, “Eş durumundan” tayin isteyip Sivas'a döndü.

Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Genel Sekreterliği'nde, memur olarak göreve başladı.

TEPKİ GÖSTERDİLER

Sivas'ta yaşanan bu olaya DP ve Gelecek Partisi yöneticileri tepki gösterdiler. Tokat Valiliği yetkilileri ise, “Her şey hukuka uygun. Düriye hanım da, buradaki Özel Kalem'de boş kadro olduğu için atandı. İdarelerin böyle yetkileri var” ifadelerini kullandı. Düriye Kuzu, Tokat Valiliği aracılığıyla memur olmadan önce de Ziraat Katılım Bankası'nda Şube Müdürlüğü görevinde bulunuyordu. Ancak Kuzu'nun burada 657 sayılı Devlet Memurları Yasası'na tabi olmadığı yeni görev yerinde ise bu hakkı elde ettiği öğrenildi.

Kaynak: Sözcü

Süleyhan Avşar


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER