AKP’li Başkan, Akrabaların İşe Alınmasını Savundu

Elazığ’ın AKP’li Karakoçan Belediyesi’ne bağlı bir şirkete çeşitli birimlerde çalıştırılmak üzere 24 İşçi alımı yapıldı. İşçi alımında Karakoçan Belediye Başkanı AKP’li Ayhan Akbaba’nın amcasının oğlu ile pek çok AKP’li meclis üyesinin akrabaları ve AKP Karakoçan İlçe Gençlik Kolları Başkanı Tayyip Akbulut’un olması tartışmaya sebep oldu.

AKP’li Başkan, Akrabaların İşe Alınmasını Savundu

DEVA Partisi Elazığ İl Başkanı Mehmet Kangal, “Vatandaşımızın hakkını gasp eden bu zihniyet, acilen yapılan yanlıştan dönmeli ve adaletli bir şekilde işçi alımlarını gerçekleştirmelidir” sözleri ile belediye yönetimine çağrı yaptı.
Sözcü Gazetesi’ne konuşan Karakoçan Belediye Başkanı Ayhan Akbaba ise sürecin hukuka uygun olduğunu aktardı, akrabasının işe alınmasını ise şöyle savundu:


“İşe alınan kişilerin birçoğu işe ihtiyacı olan gariban insanlar. Alınan kişilerin hiçbiri yönetici olarak alınmadı, hepsi çeşitli birimlerde işçi olarak alındı. Örneğin, iş başvurusu yapanlardan biri de amcamın oğlu kendisi de temizlik işlerine alınmış. Belediye meclisi üyesinin ya da benim akrabam olup yoksul olan kimse olamaz mı?”


Akrabasını işe alan Akbaba, “Ben 2.5 yıldır hiçbir akrabamı belediyeye almadım. Yoksul olduktan sonra ve işe ihtiyacı olduktan sonra kimin akrabası olduğunun önemi yok. Kaldı ki gerçekten belediyede personel eksikliği sıkıntımız var” dedi.
 

Kaynak: T24

Güncelleme Tarihi: 06 Kasım 2021, 14:11

Süleyhan Avşar


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER