AKP’nin Belediye Başkanlığı için Hülya Avşar ile Görüştüğü İddia Edildi

Gazeteci Ali Eyüboğlu, AKP’den Ayvalık Belediyesi Başkan adayı olması için Hülya Avşar ile Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanlığı’nda bir görüşme gerçekleştirildiğini kaleme aldı.

AKP’nin Belediye Başkanlığı için Hülya Avşar ile Görüştüğü İddia Edildi

Avşar’ın konu ile alakalı olarak kendisine, “Henüz yazacak haberlik bir durum yok” dediğini öne süren Eyüboğlu, “Avşar Kızı’nın şu yanıtı, şimdiden siyasete hazırlık yaptığının kanıtı gibiydi” dedi.

Milliyet yazarı Ali Eyüboğlu, dikkat çekici bir iddia ortaya attı. Eyüboğlu’nun haber kaynağına dayandırdığı bilgiye göre, AKP, Ayvalık Belediye Başkanlığı’nı kazanmak için Hülya Avşar’ı aday göstermek istiyor.

“Taraflar arasındaki görüşmenin Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanlığı’nda gerçekleştiğini öğrendim” diyen Eyüboğlu, Avşar ile görüşenlerin Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, Başkan Danışmanı Cengiz Zeybek, Meclis Üyesi Mehmet Birol Şahin ve Belediye Başkan Vekili Yasin Sagay olduğunu yazdı. Eyüboğlu, Avşar’a konuyu sorduğunu ve Avşar’ın kendisine “Henüz yazacak haberlik bir durum yok” şeklinde konuştuğu bilgisini paylaştı.

Eyüboğlu’nun “Hülya Avşar'a Ayvalık belediye başkanlığı teklifi” başlıklı yazısının ilgili bölümü şu şekilde:

“Avşar’la görüşenler kimlerdi? Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, Başkan Danışmanı Cengiz Zeybek, Meclis Üyesi Mehmet Birol Şahin ve Belediye Başkan Vekili Yasin Sagay.

Bu bilgiler ışığında her sene olduğu gibi bu yıl da Ayvalık’taki yazlığında tatil yapan Avşar’ı arayıp, aldığım bilgiyi paylaştım. Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz’a Ayvalık’ta gördüğü bazı sorunları iletmek için gittiğini söyledi. Avşar, AK Parti’den ilk yerel seçimlerde Ayvalık Belediye Başkanlığı adaylığı için teklif alıp almadığını ve ne cevap verdiğini sordum. Avşar Kızı’nın şu yanıtı, şimdiden siyasete hazırlık yaptığının kanıtı gibiydi:

“Henüz yazacak haberlik bir durum yok!”

Yerel seçimlere daha çok var, bekleyip göreceğiz. Bakalım daha şimdiden Balıkesir’de AK Partililerin konuştuğu gibi Hülya Avşar, belediye başkanlığına aday gösterilecek mi? Ayvalık seçmeni, Avşar’ı belediye başkanı seçecek mi?”

Kaynak: t24

Süleyhan Avşar


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER