Ali Erbaş’ın "Lanet" Açıklamasının Ardından TSK'dan Paylaşım

Sadece milli bayramlarda Mustafa Kemal Atatürk ile ilgili paylaşımlar yapan TSK, bu kez rutinin dışına çıkarak Anıtkabir'den fotoğraf paylaştı.

Ali Erbaş’ın "Lanet" Açıklamasının Ardından TSK'dan Paylaşım

Milli bayramlar dışında Mustafa Kemal Atatürk'ün ve Anıtkabir'in fotoğraflarını sosyal medyada paylaşmayan Türk Silahlı Kuvvetleri'nin (TSK), Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş'ın Ayasofya'daki hutbesinin ardından paylaştığı fotoğraf dikkat çekti.

En son Atatürk paylaşımını 7 ay önce yapan TSK, resmi Instagram hesabından Anıtkabir'in fotoğrafını paylaşıldı. Paylaşımda, #Anıtkabir ve #GaziMustafaKemalAtatürk etiketleri kullanıldı.

FACEBOOK VE TWITTER'DA KULLANILMADI

TSK'nin paylaşımının son günlerde süren Atatürk tartışmalarının ardından Ali Erbaş'ın Ayasofya'da yaptığı konuşmaya gelen tepkilerden sonra yapılmış olması dikkat çekti. Öte yandan söz konusu fotoğraf TSK'nın Twitter ve Facebook hesabından paylaşılmadı.

NE OLMUŞTU?

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş'ın Ayasofya'da kılınan cuma namazında yaptığı hutbe konuşmasında Mustafa Kemal Atatürk'ün ismini vermeden kullandığı ifadeler tepki çekmişti.

Erbaş hutbedeki konuşmasında "Fatih Sultan Mehmet Ayasofya'yı cami olması için vakfetti. Bizim inancımızda vakıf malı dokunulmazdır, dokunanı yakar! Vakfedenin şartını çiğneyen lanete uğrar" ifadeleri Atatürk'ü lanetlediği şeklinde yorumlanmıştı.

Burcu Keskin

YORUM EKLE
YORUMLAR
Kedi
Kedi - 9 ay Önce

Biz seviyoruz ya siz sevmeseniz de olur. Çokta umurumdu.

Kürşad İlhan
Kürşad İlhan - 9 ay Önce

Ali Erbaş gibi bir şerefsizin bu kadar gündemde tutmayın adamı ünlü yapıyorsunuz Atatürk e dil uzatanın dilinikökünden koparmak gerek adlında bu kadar basit.

Yılmaz  akderin
Yılmaz akderin - 9 ay Önce

Ben o. Zatın müslüman olmasından şüpheliyim oysa aylık aldığı kurumu kim kurmuş öğrensin

Şükrü cengiz
Şükrü cengiz - 9 ay Önce

Bu dinayet başkanı olarak atanmış kişi kendisi bu kadar almış olduğu bedduanın altında nasıl yanacak düşündüm acaba.

SIRADAKİ HABER

banner8

banner7