Alparslan Çepni'nin Boğaziçi Üniversitesi’nde Daha Sert Müdahale İçin Para Dağıttığı İddiası

Görevden alınan eski Boğaziçi Üniversitesi Rektörü Melih Bulu’nun atadığı ve öğrenci ile akademisyenlerin ‘sertlik yanlısı’ olarak nitelediği Koruma ve Güvenlik Şube Müdürlüğü vekilli Alparslan Çepni’nin güvenlik görevlilerine daha sert müdahalede bulunmaları için para dağıttığı öne sürüldü.

Alparslan Çepni'nin Boğaziçi Üniversitesi’nde Daha Sert Müdahale İçin Para Dağıttığı İddiası

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kararıyla Boğaziçi Üniversitesi Rektörü olarak atanan Melih Bulu, 6,5 ay sonra yine Erdoğan’ın kararıyla görevden alındı. Melih Bulu, atandıktan sonra öğrenci ve akademisyenlerin ‘sertlik yanlısı’ olarak nitelediği Alparslan Çepni’yi, Koruma ve Güvenlik Şube Müdürlüğü Vekilliği'ne atadı. Cumhuriyet'ten Bilal Çelik'in haberine göre, geçmişinde MHP’ye yakın Türk Eğitim-Sen’de de yöneticilik yapan Çepni’nin öğrencilerin protestolarında daha sert karşılık vermesi için emrinde çalışan güvenlik görevlilerine para dağıttığı iddia edildi.

"200-500 ve 1000 TL"

Çepni’nin öğrencilere sert müdahalede bulunan güvenlik görevlilerine, “yerine göre” kişi başı 200, 500 ve bin TL’ye yakın para dağıttığı iddia edildi. Okulda görevli bazı isimler de bu iddiayı doğruladı.

Güvenlik görevlilerinin yer aldığı whatsapp uygulaması grubundaki yazışmada da para dağıtıldığı iddiası desteklendi.

Kaynak: Cumhuriyet

Süleyhan Avşar


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
YORUMLAR
VATAN EVLADI
VATAN EVLADI - 6 gün Önce

YAV HEHE

SIRADAKİ HABER