Bakan Akar: Şehidimizin Kanı Yerde Kalmadı

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Fırat Kalkanı bölgesinde şehit düşen Sözleşmeli Er Tayfun Özköse’nin kanının yerde kalmadığını belirterek, “Kahraman silah arkadaşımızı şehit eden teröristlere yönelik hemen operasyonlara başladık. İlk bilgilere göre saldırıyı gerçekleştiren 5 terörist silahları ile birlikte ölü ele geçirildi. Operasyonumuz devam ediyor. Önümüzdeki saatlerde bu sayının artacağını değerlendiriyoruz” ifadesini kullandı.

Bakan Akar: Şehidimizin Kanı Yerde Kalmadı

Milli Savunma Üniversitesi Deniz Harp Okulu’nda yapılan 2021-2022 eğitim öğretim yılı açılış töreninde konuşan Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Fırat Kalkanı bölgesinde teröristlerin saldırısı sonucu şehit düşen Sözleşmeli Er Tayfun Özköse başta olmak üzere tüm şehitlere rahmet diledi ve “Şehitlerimizin kanlarını yerde bırakmadık, bırakmayacağız. Kahraman silah arkadaşımızı şehit eden teröristlere yönelik hemen operasyonlara başladık. İlk bilgilere göre saldırıyı gerçekleştiren 5 terörist silahları ile birlikte ölü olarak ele geçirildi. Operasyonumuz devam ediyor. Önümüzdeki saatlerde bu sayının artacağını değerlendiriyoruz” dedi.

Operasyonlarının “teröristi kaynağında etkisiz hale getirmek” anlayışıyla sürdürüldüğünü vurgulayan Bakan Akar, “Terörist neredeyse hedefimiz orası. Terörle mücadelemizi yoğun, etkili bir şekilde taarruzi bir şekilde sürdürmeye devam ediyoruz. Yoğun bir çalışma içindeyiz. Mehmetçiğin nefesi teröristlerin ensesinde. Teröristlerin sözde elebaşları iki gece aynı yerde yatamıyor. Korku dağları bekliyor” ifadesini kullandı.

"12 TERÖRİST ETKİSİZ HALE GETİRİLDİ"

Birkaç gün önce gerçekleştirilen operasyona dair de konuşan Bakan Akar, “Teröristler tarafından ‘girilmesi imkansız’ olarak nitelendirilen bir dağın zirvesindeki mağaraya komandolarımız gitti, mağaranın içine girdiler. Orada 12 terörist silahları ile birlikte etkisiz hale getirildi ve burası kullanılamaz hale getirildi” dedi.

Akar, 40 yıldır Türkiye’nin başına bela olan terörü bitirmekte kararlı olduklarını belirterek, “Bu sadece bizim için değil, aynı zamanda komşularımız için de büyük bir kazanım olacak. 24 Temmuz 2015’te terörle mücadelede başlayan yeni dönem kapsamında bugüne kadar 18 bin 582 terörist etkisiz hale getirildi. 1 Ocak 2021’den itibaren ise 2 bin 136 terörist etkisiz hale getirildi” şeklinde konuştu.

Bakan Akar, en son terörist etkisiz hale getirilinceye kadar mücadelenin süreceğini ifade etti.

Kaynak: T24

Süleyhan Avşar


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER