Bakan Kasapoğlu Duyurdu: Spor Ligleri Ertelendi!

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu; federeasyon ve Kulüpler Birliği başkanlarıyla yaptığı toplantı sonrasında, hentbol, futbol, basketbol ve voleybol liglerinin ertelendiğini duyurdu.

Bakan Kasapoğlu Duyurdu: Spor Ligleri Ertelendi!

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu; futbol, basketbol ve voleybol federasyonu ve Kulüpler Birliği başkanlarıyla Ankara'da bir toplantı gerçekleştirdi. Toplantı sonrası; hentbol, futbol, basketbol ve voleybol ligleri ertelendi.

Toplantı sonrasında konuşan Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, liglerin ertelenmesiyle iligli olarak şu ifadeleri kullandı;

Sayın Cumhurbaşkanımızın başkanlığında gerçekleştirilen Koronavirüs Değerlendirme Toplantısı’nda ve akabinde yapılan görüşmeler neticesinde; hentbol, voleybol, basketbol ve futbol liglerinin tamamının salgına yönelik alınan tedbirler kapsamında ertelenmesine karar verilmiştir.

''ERTELEME KARARI VERDİK''

Bugün futbol, Voleybol, basketbol federasyonlarımız ve Kulüpler Birliği başkanlarımızla yaptığımız toplantıda liglerimiz için erteleme kararı verdik. Umarım bu süreci daha iyi geçirir ve güçlenerek çıkarız.

Erteleme süresi boyunca sporcularımızın sağlığı bizim için çok önemli. Bunlar için gereken tedbirleri almak durumundayız. Yabancı sporcuların yurt dışı konularına hassasiyet gerekiyor. Başkanlarımızla bunu konuştuk. 14 gün karantina süreçlerini ciddi şekilde takip edeceklerini söylediler.

MAÇLAR NE ZAMAN OYNANACAK?

TFF Başkanı Nihat Özdemir ise ardından söz aldı ve şu sözleri kullandı; ''Lig erteleme tarihini yapacağımız çalışmalar sonrası belirleyeceğiz.''

Haber48


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner1