Bakan Kurum'dan Petrol Sızıntısı Açıklaması

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Akdeniz'de oluşan, Suriye kaynaklı petrol sızıntısı hakkında, "Uzaktan algılama sistemlerimiz, gözlem uçaklarımız ve İHA’larımızdan da faydalanarak, petrolün bölgeye yayıldığı alanı tespit ettik. Bölgedeki kirliliği önlemek için KKTC makamlarıyla koordinasyon halinde bariyer serme ve deniz araçları ile temizlik çalışmalarını başlattık" ifadesini kullandı.

Bakan Kurum'dan Petrol Sızıntısı Açıklaması

Bakan Kurum, Kuzey Kıbrıs Türkiye Cumhuriyeti (KKTC) kıyılarına doğru giden petrol sızıntısı hakkında Twitter'dan yaptığı paylaşımda şöyle yazdı:

"Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) kıyılarına doğru ilerleyen Suriye kaynaklı petrol sızıntısının çevresel etkilerini değerlendirmek, kirliliğin etkilerini en aza indirecek tedbirleri almak ve temizlik çalışmalarını başlatmak üzere bölgeye ilgili ekiplerimizi yönlendirdik. Uzaktan algılama sistemlerimiz, gözlem uçaklarımız ve İHA’larımızdan da faydalanarak, petrolün bölgeye yayıldığı alanı tespit ettik. Bölgedeki kirliliği önlemek için KKTC makamlarıyla koordinasyon halinde bariyer serme ve deniz araçları ile temizlik çalışmalarını başlattık" 

Kaynak: AA

Süleyhan Avşar


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER