Bakan Varank: Gelecek Nesiller Bizi Hayırla Yad Edecek

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, TBMM Genel Kurulu’nda Bakanlığın 2022 yılı bütçesinin sunumunu yaptı. Muhalefet partilerinin, hükümetin ekonomi politikalarına yönelik eleştirilerine Varank, CHP’li belediyelerinin faaliyetlerini örnek göstererek tepki gösterdi.

Bakan Varank: Gelecek Nesiller Bizi Hayırla Yad Edecek

Varank, CHP’li Datça Belediyesi’nin yaptığı heykelin fotoğrafını göstererek, “Böyle heykeller yapmakla sanayiye destek olunmaz, hatta sanata da destek olunmaz” dedi.

Bakan Varank, hükümetin açtığı tesis ve yatırımlarını anlatarak, “12 aylık ihracatımız 220 milyar doları aştı. Hamdolsun salgın şokunun ardından istihdamda da eşi benzeri görülmemiş gelişmelere şahitlik ediyoruz. Pandeminin başından bu yana sanayide kayıtlı istihdam SGK verilerine göre yaklaşık 700 bin artarak 4 milyon 700 bine yükseldi” diye konuştu.

Bakanlığın çalışmaları ve hedeflerini anlatan Bakan Varank şu ifadeleri kullandı:


 
*Üreterek büyüyen Türkiye’nin itici gücü, şüphesiz etkin sanayi ve teknoloji ekosistemimizdir. Ülkemizi katma değerli ve yüksek teknolojili üretimde global bir üs haline getirmek için Milli Teknoloji Hamlesi vizyonuyla çalışmalarımızı sürdürüyoruz.

Kaynak: Sozcu
 

Güncelleme Tarihi: 09 Aralık 2021, 12:34

Süleyhan Avşar


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});