Bakanlıktan Müslüme Bebek Hakkında Açıklama

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından, Mersin Gülnar'da kaybolmasının ardından cansız bedenine ulaşılan Müslüme Y. hakkında çıkan haberlere yönelik açıklama yapıldı.

Bakanlıktan Müslüme Bebek Hakkında Açıklama

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'na bağlı uzmanların, aile ile inceleme, rehberlik ve psikososyal destek çalışmalarına başladığı aktarıldı.

Yazılı açıklamada şöyle denildi:

"Aile bireyleri ile yapılan görüşmeler ve hanede yapılan sosyal inceleme neticesinde, dört çocuk hakkında devlet koruması kararı alınmıştır. 1 ve 15 yaşındaki kız çocukları ile ailenin 18 yaşından küçük 2 erkek çocuğu kolluk kuvvetlerinin desteği ile Bakanlığımıza bağlı kuruluşlarda bakım ve koruma altına alınmıştır.

Ayrıca Anne S.Y. de bir kadın konukevine yerleştirilmiştir.

Olayla alakalı Gülnar Jandarma Komutanlığı tarafından soruşturma başlatılmış ve bu soruşturma sonucunda dede H.Y. gözaltına alınmıştır.

Çocukların ikincil örselenmeye maruz kalmasını engellemek ve kamuoyunda bilgi kirliliğinin önüne geçmek için ilgili birimlere, gizlilik kararına riayet edilmesi yönünde başvuruda bulunulmuştur. Gerçeklerle, haber alma ve basın özgürlüğüyle bağdaşmayan bir kısım haberlerle ilgili erişim yasağı kararı alınması talep edilmiştir.

H.Y’nin tutuklu yargılandığı hukuki süreç Bakanlığımız tarafından takip edilmektedir."

Kaynak: TRThaber

Güncelleme Tarihi: 27 Kasım 2021, 13:34

Süleyhan Avşar


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER