Büyükşen Çifti Cinayetinde Flaş Gelişme: Adliyeye Sevk Edildiler

Konya'nın Karatay ilçesinde 3 yıl önce Necla Büyükşen (54) ve eşi Metin Büyükşen'in (55) evlerinde pompalı tüfekle öldürüldüğü olay ile alakalı yeniden başlatılan soruşturmada çiftin, adresi karıştıran kiralık katil tarafından yanlışlıkla vuruldukları iddia edildi. Gözaltına alınan ve ifadelerinde itirafta bulunan iki kişi ise adliyeye sevk edildi.

Büyükşen Çifti Cinayetinde Flaş Gelişme: Adliyeye Sevk Edildiler

Olay, 3 Eylül 2018’de saat 22.00 sıralarında, İsmil Mahallesi’ndeki tek katlı evde yaşandı. Olay günü kar maskeli kişi, kapısı açık olan Büyükşenler'in evine girdi.

Şüpheli, emekli memur Metin Büyükşen ile eşi Necla Büyükşen’e ateş etti. Evde bulunan çiftin kızları Büşra Büyükşen de (24) saldırganın dipçik darbesiyle baygınlık geçirdi.

Ölü gibi davranan ve yatak odasının penceresinden atlayıp, yoldan geçen komşularının aracına binen Büşra Büyükşen, jandarmaya giderek, olayı anlattı.

Eve gelen jandarma ekipleri, Necla-Metin Büyükşen çiftinin cansız bedenlerini buldu. Büşra Büyükşen de sağlık görevlilerince ambulansla Konya Numune Hastanesi’ne kaldırıldı.

25 KİŞİYE GÖZALTI

Konya Cumhuriyet Başsavcısı Ramazan Solmaz başkanlığında, cinayet dosyası yeniden ele alındı. Konya İl Jandarma Komutanlığına bağlı Jandarma Suç Araştırma Timi (JASAT) bünyesinde oluşturulan özel ekip, 13 Temmuz günü İsmil Mahallesindeki birçok adrese operasyon gerçekleştirdi.

Operasyonda çiftin kızları Büşra Büyükşen, ağabeyi Uğur Büyükşen ile eşi Betül Büyükşen ve eşinin babası Muammer Büyükdoğrucan ile Mehmet Ali Dayanır’ın da aralarında bulunduğu 24 kişi gözaltına alındı. Önceki gün bir kişinin daha gözaltına alınmasıyla şüpheli sayısı 25’e yükseldi.

İTİRAFTA BULUNDULAR

Soruşturma kapsamında, saldırganların adresi karıştırması sonucu Büyükşen çiftinin öldürüldüğü yönünde bilgilere ulaşıldı. Bu iddia kapsamında gözaltında bulunan 25 şüpheli arasındaki A.B. ve E.T.’nin yapılan sorgulamada itirafta bulundukları öğrenildi. İtiraf ile, olayın aydınlatılması yolunda önemli bir aşama kaydedildi.

A.B. ve E.T.’nin azmettirdiği iddia edilen kişilerin, Büyükşen çiftinin komşusu yerine yanlış adrese gittikleri belirlendi. İfadelerin ardından cinayeti azmettirdiği öne sürülen A.B. ve E.T. saat 23.00 sıralarında adliyeye sevk edildi. Katil veya katillerin ise arandığı öğrenildi.

SONUCU BEKLİYOR

Anne ve babasının katillerini sosyal medya ve katıldığı televizyon kanalları aracılığı ile arayan çiftin doktor oğlu Osman Büyükşen de adliyeye gelerek, soruşturmayı takip etti. Osman Büyükşen çıkacak sonucu bekliyor.

Kaynak: DHA

Süleyhan Avşar


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER