Büyükşen Çifti Cinayetinde Yeni Gelişme: Hamileyim Yalanı

Konya’nın Karatay ilçesinde 3 yıl önce öldürülen Necla Büyükşen (54) ve eşi Metin Büyükşen (55) çiftinin, adresi karıştıran kiralık katil tarafından vurulduklarının ortaya çıkmasından sonra 'kasten öldürmeye azmettirme' suçundan tutuklanan Esra Taş'ın, hamileyim yalanı ile adres öğrendiği öğrenildi.

Büyükşen Çifti Cinayetinde Yeni Gelişme: Hamileyim Yalanı

Esra Taş'ın, olaydan önce eski sevgilisi Hüseyin K.'nin evinin adresini öğrenmek için aynı mahallede oturan Zekeriya Okşen'i arayıp, ''Ben Hüseyin'den hamileyim. Ailesi benimle görüşmesine izin vermiyor. Telefonlarımı açmıyor. Ona ulaşmam gerekiyor. Adresini bana verebilir misin?'' dediği, Okşen'in de adresi tarif ettiği kaydedildi. Büyükşen çiftinin cinayet şüphelilerden biri, Afganistan uyruklu Hamidullah A., dün gece Ankara'da yakalandı.
ÇİFTLİKTE ÇOBAN OLARAK ÇALIŞIYORMUŞ
Sorgulanmak üzere Konya İl Jandarma Komutanlığı'na getirilen Hamidullah A.'nın, azmettirici olduğu iddiasıyla tutuklanan Çumra'da çiftçilik yapan Abdullah Başdemir'in çiftliğinde çoban olarak çalıştığı ve cinayetten birkaç gün sonra kentten ayrıldığı aktarıldı.

Güncelleme Tarihi: 19 Temmuz 2021, 09:46

Süleyhan Avşar


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER